Ko nozīmē četru burtu kombinācija (piemēram, INFJ)?

 

Socionikā izšķir 16 sociotipus. Laika gaitā viņiem visiem ir bijuši piešķirti dažādi pseidonīmi pētot   vēsturiskās personības vai vērojot cilvēku sociālās lomas (darbs, kas paveicas bez grūtībām) sabiedrībā. Atšķirīgi autori ir izvēlējušies dažādas vēsturiskās personības tipa apzīmēšanai kā arī atšķirīgas sociālās lomas. Taču, lai panāktu vienotību socioniķu vidū, pieņemts izmantot starptautiskos tipu apzīmējumus, kas sastāv no četru burtu kombinācijas, atkarībā no iezīmju pāriem (dihatomām). Ikvienā pārī dominē tikai viena iezīmju puse!

 • E - norāda uz ekstraversiju, I - uz intraversiju;
 • N - norāda uz intuīciju,        S - uz sensoriku;
 • T - norāda uz loģiku,           F - uz ētiku;
 • P - norāda uz iracionalitāti,  J - uz racionalitāti.

Zenāk minēti 16 sociotipu  starptautiskajie nosaukumi un to pseidonīmi:

 • ENTP - Donkihots;
 • ISFP - Dimā;
 • ESFJ - Igo;
 • INTJ - Robespjērs;
 • ENFJ - Hamlets;
 • ISTJ - Maksims;
 • ESTP - Žukovs;
 • INFP - Jeseņins;
 • ESFP - Napoleons;
 • INTP - Balzaks;
 • ENTJ - Džeks;
 • ISFJ - Draizers;
 • ESTJ - Štirlics;
 • INFJ - Dostojevskis;
 • ENFP - Hakslijs;
 • ISTP - Gabēns.