Vai jums nav man cita duālā?

 

Cienījamo lasītāj!

      Nesteidzies secināt, ja apraksts par tavu duālo tev nešķiet pievilcīgs. Vilšanās šajā gadījumā ir normāla un dabiska reakcija. Mēģini vēlreiz rūpīgi apsvērt viņa psiholoģiskās īpašības. Mēģini izprast viņa atšķirīgās rakstura iezīmes un to, kā viņš tevi papildina, ko viņš var tev dot un kas tev ar viņu kopīgs.

      Pacenties viņa rakstura aprakstā pamanīt personību, viņa stiprās un arī vājās puses. Padomā, vai tiešām tevi atgrūž viņa trūkumi? Atceries, ka viņa trūkumi ir tava stiprā puse, tas, ko tu īpaši novērtē cilvēkā un vari sniegt viņam. Dažkārt noder palasīts savu duālo rakstnieku grāmatas, lai gan parasti tieši duālie nonāk vissarežģītāko, apnicīgāko rakstnieku sarakstā.

      Un tomēr izmēģini! Varbūt noskaņosies atrast savu izredzēto! Tas palīdzēs tev labāk izprast ne tikai duālo, bet arī pašam sevi.

      Tā dažkārt sanāk, ka bērnībā gūtā audzināšana piespiež cilvēku pieņemt svešas (vecāku) vērtības, dezorientē un aizved prom no sevis. Lai atgrieztos savā tipā, atliek izlasīt kādu savas kvadras rakstnieka grāmatu. Izlasi un tu jutīsi, kā tas palīdzēs! Jebkurā gadījumā, tikties ar duālo ir nepieciešams sagatavoties.


      Nebūtu ieteicams steigties ar otrās puses meklēšanu, tas ne vienmēr noved pie pozitīva rezultāta. Tas, kurš pārāk agri pieņem gadījuma attiecības (jebkuras, kas pagadās), parasti ātri nogurst no nesaderīgām attiecībām, piedzīvojot vilšanos un vēlāk noliedz duālo. Lūdzu, esi pacietīgs, bet pats galvenais – iegūsti zināšanas, ko dod socionika! Jo var gadīties, ka atradis duālo, vari ātri to pazaudēt. Bet kā viņu nepazaudēt, kaut arī šķiet, ka viņš ir ideāls partneris, un šķiet, ka nekur nepazudīs, par to sarunā turpmāk.

      Ar duālo nebūtu ieteicams aiziet galējībās: nevajadzētu pārāk idealizēt viņu, pat ja tev jau viņš ir iepaticies, un nevajadzētu steigā atgrūst viņu, ja vēl nav paspējis iepatikties. Attiecības ar duālo jāmācās veidot. Visticamāk ar laiku tās kļūs arvien pievilcīgākas. Attiecību sakumā ieturi distanci un turpini novērot. Ja tas nenotiek, visticamāk neesi noteicis pareizi viņa tipu, un objekts nav tavs duālais.

     Nesteidzies ar secinājumiem! Pat ja esi pārliecinājies par tipa noteikšanas pareizību, nerīkojies pēc principa: Vienalga kāds, ka tikai duālais. Kļūda būs sāpīga, tā vēlāk var kļūt kānopietna attiecību problēma. Mēģini meklēt duālo piemērotu savam vecumam, mentalitātei un kultūras līmenim (arī ticībai). Kas vēl svarīgi - tavam izvēlētajam partnerim jāpatīk pēc izskata, jo sajūtu sensorika ir svarīgs dualizācijas aspekts.

     Visi iepriekšminētie nosacījumi ir svarīgi ne tikai attiecībās ģimenē, bet arī vienkāršai draudzībai un darba kolēģu attiecībās. Nesteidzies satuvoties ar krietni jaunāku duālo, jo šīs ir vienlīdzīgas atdeves attiecības, tam vajadzīgi arī atbilstoši nosacījumi.

      Un pēdējais - ja tu esi nolēmis atrast ideālo partneri, nedrīkst aizmirst, ka laime absolūtā variantā pastāv tikai pasakās. Reālajā dzīvē ideālas attiecības ir tās, kuras ir optimālas savā būtībā, tās nav ne svētku, ne darbdienas, bet katras dienas attiecības. Tieši duālajā tandēmā tās ir visērtākās un mierīgākās. Partneri viens otru netracina, viņus saista milzīgs pievilkšanās spēks. Duālie nespēj dzīvot viens bez otra, tādēļ arī strīdi viņu starpā notiek ļoti reti, un tiem nav ilgstošs raksturs, tie nepārvēršas konfliktos.

      Duālie stingri sargā savu savienību, nevienam neļauj to izpostīt (kaut arī tādu, kas to vēlētos izdarīt, ir pietiekami). Duālā pārī spēcīgu aizraušanos ar citu objektu nemēdz būt, ja kāds traucē viņu attiecības, tad vienīgi radinieki (kaut gan kurš ir no tām pasargāts?). Duālie satuvojas lēnām, bet pamatīgi, tādēļ arī tās tiek uzskatītas par vissaderīgākajām attiecībām. Duālo var  atņemt tikai cits duālais, piemērotāks, pievilcīgāks, jaunāks, kā iepriekšējais. Tomēr tas notiek samērā reti.

      Pāros, kur dominējošais aspekts ir attiecību ētika, tas notiek vēl retāk, jo tādā pārī vairāk tiek vērtētas attiecības ar partneri, nekā viņa personas īpašības (jaunība, skaistums, panākumi - tas viss ir mainīgs un nepastāvīgs, taču uzticība mūžīga).

      Jebkurā gadījumā, dārgais lasītāj, atceries, ka tas, ko sniegs tev socionikas zināšanas, vēl tikko ir sācies!


V.Stratijevska no grāmatas Kā rīkoties, lai mēs nešķirtos.