Kā atpazīt vīrieša sociotipu

 

Sākam rakstu sēriju ciklā „Kā atpazīt vīrieša sociotipu”.

Vislabāk sociotips cilvēkā izpaužas agrā jaunībā, aptuveni līdz 25 gadiem, kad cilvēks nav paspējis mērķtiecīgi uzlikt masku. Katram no 16 sociotipiem ir atšķirīgs veids, kā viņš dabīgi pasniedz sevi nepazīstamiem cilvēkiem.

 

Partneri meklējot, abi dzimumi vispirms ietekmējas no vizuālā izskata, kad sociotips nav zināms. Lai neiekristu lauvam zobos, der zināt un saprast, kā uzvedīsies katrs sociotips, partnerim tuvojoties.

Šajā rakstu ciklā tiks izmantoti situāciju apraksti no Ļ. Beskovas un J. Udalovas grāmatas „Ceļš uz vīrieša sirdi un atpakaļ”. Tā kā konkrētā grāmata ir izdota pirms desmit gadiem, šī materiāla veidošanā būs veiktas korekcijas.

Šajā grāmatā attiecību veidošanās ir sadalīta nosacītās fāzēs.

 

Pirmajā iepazīšanās fāzē katrs cilvēks cenšas parādīt sevi no labākās puses, tādēļ sliecas pierādīt, ka atbilst sabiedrības kritērijiem. Veidojot pirmo priekšstatu par sevi, cilvēks var parādīt lielāku centību nekā ikdienā.

 

Nākamajā - otrajā attiecību fāzē atklājas, ka cilvēkam vajadzīgs atbalsts jomās, kurās viņš nejūtas stiprs, lai turpmākā dzīvē spētu justies tikpat pārliecināti kā iepazīstoties. Dabiski šo atbalstu cilvēks var saņemt no saderīgu attiecību partnera, un šāda rīcība nepaliks nepamanīta. Katrā ziņā tā partnere, kura būs sniegusi šo atbalstu radīs vīrieša acīs simpātijas un uzticību. Taču informācija no konfliktieres vai revidentes var ātri sagraut lolotās cerības, jo viss, ko viņa teiks, vai aizrādīs, tev šķitīs nepieņemami, pat sāpīgi.

 

Situācijai attīstoties, katram ir tiesības izvēlēties – nostabilizēt attiecības vai ļaut, lai tās pārtrūkst. Šis lēmums dzimst nākamajā trešajā attiecību fāzē.

 

 

 

 

Ja esi sapratusi, ka attiecībām nejūtu turpinājumu, tātad tās ir jāpārtrauc.

Lai to paveiktu bez lieka naida un satricinājumiem, tev jāsper Solis atpakaļ.

Šajā gadījumā tev jārīkojas tā, lai viņš pats vēlētos pārtraukt attiecības. Iejūties sava partnera konfliktieres vai revidentes lomā!

 

 

Neviens nevar dot burtiskus un detalizētus ieteikumus un norādījumus attiecību veidošanā ar konkrēto tipu, tāpēc šeit izklāstīti tikai būtiskākie principi distances veidošanā – partnera pietuvināšanā vai attālināšanā.

1 Donkihota vīrietis
2 Dimā vīrietis
3 Igo vīrietis
4 Robespjēra vīrietis
5 Hamleta vīrietis
6 Maksima vīrietis
7 Žukova vīrietis
8 Jeseņina vīrietis
9 Napoleona vīrietis
10 Balzaka vīrietis
11 Džeka vīrietis
12 Draizera vīrietis
13 Štirlica vīrietis
14 Dostojevska vīrietis
15 Hakslija vīrietis
16 Gabēna vīrietis
17 Kāpēc pāri šķiras? Maijas Doveikas vīrieši
18 Kāpēc pāri šķiras? Agneses Zeltiņas vīrieši
19 Kāpēc pāri šķiras? Aurēlijas un Ivara Kalniņa partneri
20 Kāpēc pāri šķiras? Lienes Šomases vīrieši
21 Kādas attiecības vieno šovbiznesa pāri