Balzaka vīrietis

Kā atpazīt vīrieša sociotipu

Trešās kvadras sociotipu iepazīšanās īpatnības

 

Atcerēsimies, ka trešās jeb „Gamma” kvadras būtību atklāj:

  • Gadalaiks: rudens;
  • Stihija:     ūdens
  • Vecums:   briedums
  • Sabiedrības uztvere: demokrātisms
  • Lēmumu īstenošanas veids: izlēmība
  • Attieksme: objektīva (individuāla pieeja)
  • Vērtības: darbošanās, pienākums, uzņēmība, veiksme, konkurence, mobilizēšanās, nelokāmība, bagātība, greznība, mantiskums, cilvēka attieksme.

Trešās kvadras pārstāvjiem ir svarīgas patiesas un lietišķas attiecības, svarīgs ir arī iepazīšanās rituāls. Kā rudens - brieduma perioda cilvēki, neaizraujas ar filozofēšanu, bet apspriež reālas lietas. No partnera tiek gaidīta konkrētība, bezmērķīgas sarunas tiek apstādinātas. III kvadras pārstāvji ir jūtīgi pret naidu un tā kurinātājiem. Ir tieksme dalīt apkārtējos „savējos” un „svešos”.

Viņu demokrātisms nenozīmē patvaļu, bet iespēju katram darboties un paplašināt savu ietekmes lauku, arī vairojot bagātību.

Ūdens stihija dod sociotipiem milzīgu enerģiju, darboties gribu un spēju strauji mainīties un bīdīt sabiedrību. III kvadra vienīgā spēj vērsties pret diktatūras režīmu.

Ja vēlies iegūt šo vīriešu uzmanību, iekarot viņu sirdi, tad tev jāizvēlas tieša valoda, nerunājot aplinkus un caur „puķēm”.

Vissaderīgākās attiecības ir – D – duālās un A – Aktivācijas, kuras katram sociotipam veidojas tikai savā kvadrā.

Ja tu esi ētiski sensorā – Draizera, vai sensori ētiskā – Napoleona tipa sieviete, tad tev blakus nepieciešams papildinošais intuitīvi loģiskais – Balzaka, vai loģiski intuitīvais Džeka tipa vīrietis. Un otrādi. Tas ir garants stabilām attiecībām dažkārt pat mūža garumā.

Ikkurā citā tandēmā agrāk vai vēlāk radīsies attiecību sarežģījumi. Vislielākais risks pastāv savu dzīvesdraugu izvēlēties no citas kvadras, kurai tu pati nepiederi.

 

Balzaks Kritiķis

                  Balzaks_2.jpg        Balzaks_1.jpg

Diezgan raksturīgs ir Balzaka skumīgs skats, it kā nogurušas acis, zem tām tumšas ēnas. Daļai acis šauras, bet ir arī Balzaks ar lielām acīm, kurās lasāma gudrība. Viena no īpaši raksturīgākām iezīmēm – Balzaki iecienījuši ataudzēt bārdu vai ūsas un ir viens no 16 tipiem, kuram bārdas nēsāšana ir gandrīz vai neiztrūkstoša. Ja dzīvo ar saderīgu sensoro sievieti, no bārdas nēsāšanas pamazām tiek atradināts. Jaunība daļa Balzaki nēsā garus matus, kurus saņem astē.

Apģērbā iecienījis tumšos, pelēkos, brūnos, pat dubļu krāsas toņus, arī melno. Taču sekot ārienei nav viņa prioritāte, bieži pamanāms paviršums, neakurātums, kurpes biezām zolēm, dažkārt ar nomītiem papēžiem. Viņa ārējais izskats un tendenci nēsāt neskūto bārdu dažkārt rada tādu ieskatu, ka Balzaks atnācis no darba talkas.

Miesas būve kalsna līdz pat izplūdušam kompjūterista resnumam. Ar gadiem veidojas sakumpusi mugura. Gaita diezgan nestabila, tāda kā sagurušam cilvēkam.

                        Balzaks_4.jpg

 

Balzaks jau piedzimst gudrs, ar gadiem viņa gudrība un erudīcija tikai aug un viņam kauns būt muļķim. Viņš ļoti daudz lasa. Ir pietiekoši izveicīgs darījumos, vairāk domā par savu personīgo interešu attīstīšanu, reti dalās pat ar tuvākajiem. Talants izteikt notikumu un darbību attīstības prognozes, paredzēt, cik tas būs izdevīgi. Pie kam viņa prognozēm var ticēt. Nav tieksme ar saviem prātojumiem dalīties. Dažkārt šķiet, ka viņš ir lēnīgs un tūļīgs, bet viņam nepieciešams visu pamatīgi apdomāt un tikai tad darīt. Viņam piemīt teiciens: Steidzies lēnām!

Ir no tiem, kurš izvairās no skaļām kompānijām, kā arī no tādām, kurās kāds tiek aprunāts vai sarunām nav nekādas jēgas. Izvairās no sievietēm, kuras pārāk vētraini un emocionāli izrāda savas jūtas. Viņu aizrauj gudras, filozofiskas sarunas ar interesantān sievietēm. Spējīgs pārliecināt pārgalvīgās, pārsteidzīgās sievietes, ja jūt, ka viņas darbošanās ne pie kā laba nenovedīs.

Balzaka sliktā iezīme: noliedzējs un skeptiķis. Tas izskaidrojams ar to, ka visu informāciju ir tendence vispirms kritizēt, noliegt, smalki izanalizēt un apsvērt tās lietderību. Nesaderīgai sievietei tas uzreiz liksies kaitinoši.

              Balzaks_5.jpg      Balzaks_6.jpg

Pirmais etaps – uz priekšu!

Iepazīstas ļoti piesardzīgi. Tiklīdz nodibināsi kontaktus ar viņu, viņš vispirms uzklausīs tevi un centīsies atrunāt no kādas pārgalvīgas darbības, izsakot prognozes, ka visdrīzāk tur nekas labs nesanāks. Balzaku interesē gudras, par sevi pārliecinātas sievietes, kuras kaut ko jau ir sasniegušas vai plāno sasniegt. Tādēļ viņš centīsies noskaidrot tavus personas datus vai arī ko to, ko esi sasniegusi. Ja arī saklausīsi pretenzijas vai izvērtējumus, centies nestrīdēties ar viņu! Labāk painteresējies par viņa hobijiem vai izlasītām grāmatām. Viņš būs priecīgs, ja kaut kādā jomā saskanēs jūsu gaumes.

Atslēgas vārdi:

Re, cik mums līdzīgas gaumes!

Cik būtu patīkami, ja tavu gudro galvu savienotu ar manējo!

Man ir patīkami sarunāties ar tik uzmanīgu, klausīties spējīgu partneri!

 

Otrais etaps – uz priekšu!

 

                       Balzaks_8.jpg     Balzaks_7.jpg

Ja tavā dabā nav iezīme par katru sīkumu sarīkot skaļus skandālus, pārāk emocionāli izsaukties gan priekos, gan vilšanās brīžos, tad tu vari būt droša, ka iekarosi viņa simpātijas. Varbūt tev der zināt, ka Balzakam simpatizē sievietes, kuras droši iet uz nosprausto mērķi. Ar tādu arī viņš jūtas drošībā. Ja tev piemīt tādas īpašības, tad tās necenties slēpt. Taču Balzaka iemīlēšanās notiek ļoti lēni.

Balzakam nepieciešams pārliecināties, ka tu esi tā sieviete, kura izpelnījusies sabiedrībā zināmu cieņu un proti piesaistīt sev cilvēkus. Vari arī padalīties ar viņu kādā pieredzē. Tev jārada sajūta, ka spēsi pastāvēt arī par viņu, ka tavā klātbūtnē atrodoties jebkurā kompānijā viņš jutīsies drošs un aizsargāts. Tas paaugstinās tavu vērtību viņa acīs. Un Balzaks jau nav tik muļķis, lai aizlaistu projām tik vērtīgu sievieti.

 

Trešais etaps – uz priekšu!

 

                        Balzaks_9.jpg       Balzaks_10.jpg

Uzņēmīgais, bet tomēr neizlēmīgais Balzaks sadomās virkni ticamus un neticamus iemeslus, lai izvairītos pieņemt galējo lēmumu. Arī attiecības sabojāt nevēlēsies. Tādēļ nekaitētu, ja tu izteiktu viņam kādas ietekmīgas frāzes.

Atslēgas vārdi:

Man tik labi ar tevi!

Nebiju domājusi, ka kopā ar tevi izbaudīšu patiesas jūtas!

Es nevēlos vairāk šķirties ar tevi!

Tev līdzīgu neesmu sastapusi!

Vēro, kā izturēsies un reaģēs Balzaks. Ja jūtu, ka šis leduskalns nav iekustināms, tad vislabākais spert

 

Soli atpakaļ

Ja viņš ir sliktā omā, sagatavojies, ka viņa pesimistiskās prognozes tavai pacietībai pieliks punktu. Un varbūt tas tieši ir labākais risinājums. Tādā gadījumā labāk nepūlies turpināt pierādīt savu patiesību vai izteikt kaut kādas konkrētas frāzes. Labāk klusi aizej no viņa dzīves. Lai nerastos dvēseles traumas abiem, ietērpies viņa konfliktieres Igo maskā.

Kravājot mantas promiešanai, ieslēdz skaļu mūziku un dziedi līdz. Saaicini draugus un bez brīdinājuma paziņo viņam, ka esi parūpējusies par jautrām atvadām. Ar nevainīgu sejas izteiksmi saki viņam: Es domāju, mīļais, lai tev nebūtu tik skumji un lai tu ar prieku mani atcerētos, nolēmu kopā ar tevi un savu draugu pulciņu vēl papriecāties. Tu taču neņemsi to ļaunā, vai ne!

 

                      Balzaks_11.jpg       Balzaks_12.jpg

Pēc tam gluži nevainīgi atvainojies un izsaki nožēlu, ka atkal esi sadragājusi viņa mieru. Nemierīgi rosies, atkal atvainojies un atkal izsaki kaut ko viņa adresē.

Vēl pamēģini emocionāli iespaidot viņu, sakot ka:

Mana sirdsapziņa neļauj piespiest tevi uzņemties īpašas rūpes par ģimeni un kaprīzu mīļoto sievieti! Esmu jau labu laiku sapratusi, ka tava mīlestība pret mani nav patiesa, es biju gaidījusi kaut ko vairāk! Man, piemēram, nav pieņemami, ka tu maz ar mani sarunājies, uzskatīdams, ka klusēšana ir vērtīgāka par atklātību. Tas ir pilnīgā pretstatā ar to, ko gaidu es. Saprotu, ka tu gaidi patiesāku mīlestību un novēlu, lai tāda tev atnāk, man nav tiesību atņemt tev šo prieku!

                           Janis_Mazitans_Balzaks.JPG     bakzaks.jpg

Runājot centies būt samērā plosoša un raudi pilnā balsī, tas pieliks punktu Balzaka pacietībai un viņš atļaus tev pēc iespējas ātrāk aiziet, pat izmezdams frāzes: nu jau pietiek, ej!