Štirlica vīrietis

Kā atpazīt vīrieša sociotipu

 

Ceturtās kvadras sociotipu iepazīšanās īpatnības

 

Atcerēsimies, ka ceturtās jeb „Delta” kvadras būtību atklāj:

• Gadalaiks: ziema

• Stihija: zeme

• Vecums: senatne

• Sabiedrības uztvere: aristokrātisks

• Lēmumu īstenošanas veids: svārstīgums

• Attieksme: objektīva (individuāla pieeja)

• Vērtības: reālisms, skarbums, konservatīvisms, personības vērtības, draudzīgums, līdzsvars, harmonija, miers, individuālisms, ērtības, kvalitāte, ekoloģiska vide, oriģinalitāte.

Ceturtās kvadras sociotipi attiecības skata kā fiziskas un garīgas harmonijas apvienojumu. Tāpēc viņi izjūt kā personisku apdraudējumu, ja attiecībās tiek laupīts dvēseles miers un fiziskais komforts. Attiecību noturību viņi vērtē pēc draudzīguma un siltuma. Samērā konservatīvi sociotipi, ja arī dibina jaunas attiecības, tad viņiem jāzina, kādiem nolūkiem tas notiks. Viņi no citiem gaida atklātību, necieš melošanu.

Zemes stihija liecina par to, ka sociotipi vēlas dzīvot saskaņā ar dabu. Tieši šajā kvadrā ir lielākie cīnītāji par vides tīrību, ekoloģijas saglabāšanu, dabiskā līdzsvaru atjaunošanu. Taču plašu vērienīgumu no viņiem sagaidīt nevar, jo ātri zaudē enerģijas rezerves fiziskā darbā.

Savukārt senatnes stihija ļauj šiem sociotipiem iegrimt filozofēšanā. Par piepildītām un nodrošinātām vecumdienām viņi domā kopš agras jaunības. Nerakstītos likumus viņi pārnes no paaudzes uz paaudzi, un nepieņem atkāpes no savas sociālās vides ieradumiem. Taču laiks ir nepielūdzams, daudzas pārmaiņas gribi negribi jāpieņem, tāpēc viņi ir spiesti mainīt savus ieradumus. Tā izpaužas viņu svārstīgums.

Savas aristokrātiskās pārliecības dēļ viņiem vieglāk pārvarēt šķēršļus un grūtības, paliekot vienotībā ar savu grupu (draugu loku). Atšķirībā no citām, ceturtajai kvadrai svarīgi atrast savu grupu, kurai piederēt. Īpaši svarīgi savu grupu atrast Dostojevskiem un Hakslijiem, lai nenonāktu dzīves pabērnu lomā.

Ceturtās kvadras aristokrāti nav tik kategoriski kā otrajā kvadrā. Viņiem mazāk svarīgi ir tas, kādu hierarhijas pakāpienu cilvēks ieņem, bet cilvēkus vērtē pēc tā izglītības un sasniegumiem. Šīs tēmas arī tiek apspriestas ceturtās kvadras vidū.

Ja esi izvēlējusies savu dzīvesdraugu izraudzīt no ceturtās kvadras, tev nāksies iemācīties sarunas vest arī par ekonomiskām, ekoloģijas, resursu taupības tēmām. Jāizprot, kā radīt mājīgu savu mājas pavardu, kā tajā ienest savstarpējo attiecību siltumu. Šī kvadra saprot tiešu un konkrētu valodu, bez izpušķojumiem un slēptiem zemtekstiem.

 

Štirlics Administrētājs

 

Štirlicu viegli atpazīt pēc viņa drošās, pārliecinošās, pat kā armijnieka staltās gaitas. Viņam ir vienmēr braša, stalta stāja, blīva miesasbūve, jo regulāri ieplāno nodarboties ar sportu. Sejas līnijas simetriski veidotas, skats stingrs, konkrēts. Viņa nopietnumam protams, vislabāk piestāv svinīgie uzvalki, kaklasaites, taču ikdienas gaitās Štirlics mīl iziet brīvā stila apģērbā, džemperos, džinsās. Gandrīz obligāts priekšnosacījums, sekot regulārai matu apgriešanai.

Štirlics vienmēr atrod kādu nodarbošanos, arī citiem gatavs izskaidrot, kāda ir cilvēka dzīves jēga, kādi pienākumi katram jāveic, un kas no katra cilvēka sabiedrībā tiek gaidīts. Viņa vājās ētikas dēļ, bieži sacītais izskan pārāk skarbi, un pats nejūt, ka jau kādu ar savu tiešumu ir aizvainojis.

 

                         Stirl_1.jpg       stirl_2.jpg

Iedzimts talants radīt modernu un elegantu interjeru gan mājās, gan darba vietā. Atbildīgs par visu ko dara, saimniecisks, visur, kur viņš mīt, rada ideālu kārtību, pieprasa to arī no citiem. Ir cilvēks, kurš prot rūpēties par saviem tuviniekiem, arī par darba biedriem. Pie viņa vienmēr var griezties pēc padoma mājokļa ierīkošanas jautājumos, pavaicāt efektīvākās ārstniecības metodes, vai pareizas ēšanas režīmu.

Štirlics nekad neuzsāk neapdomīgi rīkoties, vispirms apsver darāmo, ievāc dažādu informāciju, un tikai tad uzsāk darbu. Viņam jau pašā procesa sākumā ir nepieciešams izprast darbības noteikumi un to jēgu. Steidzināt viņu nevajag, nepārmest arī par to, ka, viņam nepieciešama papildus informācija. Tas ir cilvēks, kuram jau darba sākumā nepieciešama skaidrība par to, ko viņš dara. Tad sekos kvalitatīvs darbs.

 

                          stirl_3.jpg       stirl_4.jpg

 

Štirlica negatīvā iezīme – bezkompromisa cilvēks. Štirlicam, līdzīgi kā Maksimam, grūti pieņemt citu viedokli, grūti mainīt savus uzskatus, grūti saprast, ka ir vājāki par viņu cilvēki, kuri nevar – tādēļ, ka tas viņiem nav dots.

 

Pirmais etaps – uz priekšu!

Sākotnēji Štirlics uzvedas kā jautrs jokdaris, labprāt uztur kompānijas garu, atsaucas arī uz citu jokiem, stāsta anekdotes, uzvedās, kā īstam vīrietim tas pienāktos. Neslēpj savu sajūsmu. Apliecini viņam, ka viņa asprātība un jautrība tevi neatstāja vienaldzīgu. Ļaujies, lai viņš uzmana tevi, lai viņš ir tas, kurš rūpējas par galdu. Atsaucies, ja viņš vēlēsies padejot, jo tas ir viņa stilā.

 

 

                           stirl_5.jpg       stirl_6.jpg

Atslēgas vārdi

Tu esi tik uzmanīgs, ka tas mani fascinē!

Ar tevi kopā ir tik jautri!

Vai nevēlies vēl uzdejot? Tev tas tik labi izdevās!

Tu taču esi dejošanas meistars!

 

 

Otrais etaps – uz priekšu!

 

                            stirl_7.jpg       stirl_8.jpg

Visvairāk Štirlicu uztrauc straujas situāciju maiņas, arī attiecībās. Satuvināšanās ar viņu jānotiek pakāpeniski un lēnām. Nesteidzies pati un nesteidzini viņu, nespītējies, un necenties izrādīt savu nostāju. Tev diezgan bieži nāksies viņam pieklusinātā balsī izteikt tādas frāzes kā: Mums nevajag steigties! Mēs neko nenokavēsim un visu paspēsim!

Viņš vēros arī tavu sejas izteiksmi, kurā vēlēsies saskatīt pārliecinātību par to, ko esi teikusi, kā arī to, ka visu dari patiesi. Radi situāciju, lai viņš nešaubās par tavām jūtām un patiesiem nodomiem. Tikai tāda taktika veicinās jūsu satuvināšanos.

  

                          stirl_10.jpg      stirl_9.jpg

 

Trešais etaps – uz priekšu!

 

Ja uzskati, ka tavs draugs jau „nobriedis”, lai tu spētu īstenot savus nodomus, izklāsti viņam jūsu kopdzīves perspektīvu. Tev ieteicams padomāt jau iepriekš, kā iedarbināt savus fantāziju plānus tā, lai iedrošinātu viņu un arī viņš spētu iztēlē veidot nākotni. Tādēļ tev jācenšas būt oriģinālai, izdomas bagātai, kādās faktiski ir Hakslijas un Dostojevskas.

                          stirl_11.jpg       stirl_12.jpg

        

Jūsmīgi izklāsti, kā jūs kopēji realizēsiet ieceres, ar ko varēsiet pārsteigt savus tuviniekus, ka jūsu kopīgo ideju rezultātā radīsies iespēja paaugstināt savu statusu, ka jūs veidosiet pilnīgi citu imidžu, ka jums dzims ģeniāli bērni un jūs viņus pareizi audzināsiet, ka ģimenes ligzdiņu jūs vīsiet kopā. Šādas iztēles ainas Štirlicu pilnīgi apmierinās, jo tas ir tieši tas, ko viņš ģimenē viņš vēlas īstenot. Visu pārējo viņš brīnišķīgi pieprot organizēt pats.

 

                           stirl_13.jpg       stirl_14.jpg

Ja tev jau ir izdevies Štirlicu kaut kādā veidā nepaglaudīt pa spalvai, sagatavojies, ka sagaidīsi viņa pamācības un piekasīšanos pat par katru sīkumu. Ja būsi viņam saderīgā sieviete, tevi nesamulsinās viņa jautājumi virkne: Kas tev lika domāt, ka tu to drīksti? Es tev nekad neesmu solījis, ka es tā rīkošos. Man gan nešķiet, ka mūsu attiecības uzliek man kādus pienākumus!

 

                           stirl_15.jpg       stirl_16.jpg

Ja situācija ir saasinājusies, labāk nestrīdies, tev tik un tā neizdosies viņu pārliecināt. Bet sarunu vari atlikt uz vēlāku laiku, kad viņš nomierināsies. Jeb tev atliek spert -

 

Soli atpakaļ

 

                          stirl_17.jpg       stirl_18.jpg

Štirlics vienmēr un katrā gadījumā spējīgs skaidrot, kam un, kā tas jādara, vienmēr būt par kaut ko neapmierināts, kas tev liksies pilnīgs absurds. Skaidrs, ka viņu tu jau esi sāksi ieskaitīt ņaudētājos. Tad arī nebūsi kļūdījusies, attālinoties no viņa, jo tev jau kaut kad iepriekš būs pavīdējusi doma, ka šis nav tavu sapņu vīrietis. Šajā situācijā noderēs Jeseņina sievietes maska, kura ir Štirlica konfliktiere.

Sāc arī tu par katru nieku čiepstēt sīkā balstiņā. Pēkšņi un negaidīti parādies viņam tuvumā un tieši sejā čivini kaut ko spiedzošās balsī. Rādi brīžiem pacilājošu garastāvokli, pēkšņi izliecies, ka tev ir pārāk slikts garastāvoklis, un izrādi to spilgti, met kaut ko pa gaisu. Uzsāk kaut ko haotiski darīt, pēc tam to pamet, un strauji ķeries klāt kaut kam citam, nervozi un uzkrītoši skraidi pa istabu. Vēl vari izteikt kaut kādas bezsaturīgas un nerealizējamas fantāzijas. Šādas situācijas Štirlics ilgi neizturēs, un būs priecīgs pat palīdzēt sakravāt tavas mantas, jo būs sapratis ar kādu nesakarīgu un histērisku sievieti ir ļāvies attiecībām.