Hakslija vīrietis

Kā atpazīt vīrieša sociotipu

 

Ceturtās kvadras sociotipu iepazīšanās īpatnības

 

Atcerēsimies, ka ceturtās jeb „Delta” kvadras būtību atklāj:

• Gadalaiks: ziema

• Stihija: zeme

• Vecums: senatne

• Sabiedrības uztvere: aristokrātisks

• Lēmumu īstenošanas veids: svārstīgums

• Attieksme: objektīva (individuāla pieeja)

• Vērtības: reālisms, skarbums, konservatīvisms, personības vērtības, draudzīgums, līdzsvars, harmonija, miers, individuālisms, ērtības, kvalitāte, ekoloģiska vide, oriģinalitāte.

 

Ceturtās kvadras sociotipi attiecības skata kā fiziskas un garīgas harmonijas apvienojumu. Tāpēc viņi izjūt kā personisku apdraudējumu, ja attiecībās tiek laupīts dvēseles miers un fiziskais komforts. Attiecību noturību viņi vērtē pēc draudzīguma un siltuma. Samērā konservatīvi sociotipi, ja arī dibina jaunas attiecības, tad viņiem jāzina, kādiem nolūkiem tas notiks. Viņi no citiem gaida atklātību, necieš melošanu.

Zemes stihija liecina par to, ka sociotipi vēlas dzīvot saskaņā ar dabu. Tieši šajā kvadrā ir lielākie cīnītāji par vides tīrību, ekoloģijas saglabāšanu, dabiskā līdzsvaru atjaunošanu. Taču plašu vērienīgumu no viņiem sagaidīt nevar, jo ātri zaudē enerģijas rezerves fiziskā darbā.

Savukārt senatnes stihija ļauj šiem sociotipiem iegrimt filozofēšanā. Par piepildītām un nodrošinātām vecumdienām viņi domā kopš agras jaunības. Nerakstītos likumus viņi pārnes no paaudzes uz paaudzi, un nepieņem atkāpes no savas sociālās vides ieradumiem. Taču laiks ir nepielūdzams, daudzas pārmaiņas gribi negribi jāpieņem, tāpēc viņi ir spiesti mainīt savus ieradumus. Tā izpaužas viņu svārstīgums.

Savas aristokrātiskās pārliecības dēļ viņiem vieglāk pārvarēt šķēršļus un grūtības, paliekot vienotībā ar savu grupu (draugu loku). Atšķirībā no citām, ceturtajai kvadrai svarīgi atrast savu grupu, kurai piederēt. Īpaši svarīgi savu grupu atrast Dostojevskiem un Hakslijiem, lai nenonāktu dzīves pabērnu lomā.

Ceturtās kvadras aristokrāti nav tik kategoriski kā otrajā kvadrā. Viņiem mazāk svarīgi ir tas, kādu hierarhijas pakāpienu cilvēks ieņem, bet cilvēkus vērtē pēc tā izglītības un sasniegumiem. Šīs tēmas arī tiek apspriestas ceturtās kvadras vidū.

Ja esi izvēlējusies savu dzīvesdraugu izraudzīt no ceturtās kvadras, tev nāksies iemācīties sarunas vest arī par ekonomiskām, ekoloģijas, resursu taupības tēmām. Jāizprot, kā radīt mājīgu savu mājas pavardu, kā tajā ienest savstarpējo attiecību siltumu. Šī kvadra saprot tiešu un konkrētu valodu, bez izpušķojumiem un slēptiem zemtekstiem.

 

      02_Hakslijs.jpg

Hakslijs - Izdibinātājs

Hakslija vīrieti var raksturot kā samērā bezbēdīgu, pārgalvīgu, pretimnākošu, un ar lielu entuziasmu apveltītu cilvēku. Jau no mazotnes viņš ir jautras dabas, draudzīgs, samērā apķērīgs, bet milzīgi izklaidīgs. Tieši tāds viņš iepatīkas nopietnām sievietēm. Šī nelielā, dažreiz pat uzspēlētā nenopietnība palīdz vienmēr izkulties no ķibelēm. Un pat iekārtoties izdevīgās pozīcijās.

Viņa spēja jokot, daudz ko uztvert viegli, pat ne visai nopietni ir tas, ar ko viņš ieinteresē cilvēkus un ļauj viņam gandrīz ar katru nodibināt kontaktus. To viņš paveic, kā spēlējoties. Neizjūt bijāšanos no augstāk stāvošiem, viegli komunicē ar jebkura ranga priekšnieku. Cilvēki labprāt viņu uzklausa, atsaucas uz viņa lūgumiem, jo viņš tiem šķiet patiess.

     04_Hakslijs.jpg

 

Ārējais izskats. Frizūra biežāk ir mākslinieciski nekārtīga, dažkārt pavisam gari mati, katrā ziņā tai viņš nepievērš lieku uzmanību. Tas pats attiecināms uz apģērbu, pavisam nav iecienījis oficiālo stilu. Drīzāk džemperus, „T” kreklus, vadmalas jakas. Bieži apģērbs slikti pieguļ augumam, mēdz staigāt, neaizpogājis virsjakas, jo vienmēr steidzas. Iecienījis šalles, kuras nēsā vairākas reizes apmestas ap kaklu un ejot tās kuļājas. Gaita strauja, vienmēr steidzas. Dažkārt izvēlas ekstravagantu tērpu, drīzāk ja izdomājis kādu pārsteigt.

Lielas grūtības viņam sagādā lēmumu pieņemšana, sava dotā vārda pildīšana, konkrētu norādījumu izteikšana. Viņš visu cenšas novilcināt, atlikt uz vēlāku un visdrīzāk nenoteiktu laiku. Īpaši slikti viņš jūtas, ja tiek ierobežots laikā un ja uz viņu tiek izdarīts emocionālais spiediens.

Viens no Hakslija lielākiem klupšanas akmeņiem ir dažādu dokumentu, formalitāšu kārtošana, instrukciju izprašana, līgumu rakstīšana un arī tā satura izprašana. Bieži viņš pārprot norunas, likumus. Šajā jomā viņš labprāt saņemtu tavu palīdzību.

Hakslija negatīvā iezīme – manipulators. Pseidonīms izzinātājs nav tālu no manipulatora, kas jau ir ar negatīvu nokrāsu. Hakslijs savas daudzās pazīšanās bieži izmanto savā labā. Dažkārt spējīgs pat speciāli nodibināt sakarus, vai arī viņas nepārtraukt, piedomājot – man tas cilvēks kādreiz var būt noderīgs.

 

      06_Hakslijs.jpg

 

Pirmais etaps – uz priekšu!

 

Parasti kompānijās ir pamanāms, un visticamāk, ka tu ievērosi viņa aplidošanas talantu, vieglo komunicēšanos pat asprātīgu piezīmju izteikšanu. Bieži viņš stāsta anekdotes, kādu parodē, smejas un viegli samazina saskarsmes distanci. Ja būsi saderīgā sieviete, tevi aizraus viņa uzvedības stils. Sarunā neaizmirsti to piemetināt.

      08_Hakslijs.jpg

 

Atslēgas vārdi:

Tu esi unikāls cilvēks, tādu līdz šim man nav nācies sastapt. Tava enerģija pietiek diviem!

Hakslijam patiks, ja kāda nopietna sieviete uzspodrinās viņa paštēlu un tādu viņš noteikti ievēros.

 

09_Hakslijs.jpg     10_Hakslijs.jpg

 

Otrais etaps – uz priekšu!

 

Hakslija garastāvoklis uzreiz sabojāsies, ja nu centīsies viņam kaut ko aizrādīt, vai mācīt. Viņš vienkārši vēlas, lai tu par viņu rūpētos. Pacenties neuzdot viņam liekus jautājumus „kāpēc?” un „kādēļ?”, kā arī negaidi konkrētas atbildes. Tas viss izsauks viņā pretreakciju, un viņš sāks aizstāvēties, taisnoties. Kaut arī tas tev var šķist dīvaini, taču, ja vēlies iekarot viņa simpātijas, tad šo ieteikumu tev būtu vēlams ievērot.

     12_Hakslijs.jpg

 

Viņa simpātijas ātrāk nostiprināsi, ja, uzaicinot viņu ciemos, būsi sagatavojusi kaut ko garšīgu. Neaizmirsti pārsteigt viņu ar svecīšu rotājumu un vieglu mūziku fonā. Tādā atmosfērā viņš ātrāk atbrīvosies no spriedzes. Tāpat pacenties pamanīt viņa labsajūtu, pavēro, vai viņš ir apģērbies atbilstoši gadalaikam. Ja tu neuzkrītoši pateiksi, ka tik plānā apģērbā viņš varētu saaukstēties un tu par to pārdzīvosi, viņš skaidri sapratīs tavu mājienu, ka tu par viņu rūpējies. Pretī sagaidīsi viņa iejūtīgu un maigu attieksmi.

      14_Hakslijs.jpg

 

Trešais etaps – uz priekšu!

 

Hakslijs nav formalitāšu cienītājs. Viņa galva pilna idejām, bet grūtības viņam sagādā mērķa izvirzīšana un tā īstenošana. Bieži nespēj starp neskaitāmiem variantiem izšķirties par vienu konkrētu un noderīgāko. Taču ir atsaucīgs uz kopdarbību. Viņš gaida tiešus un konkrētus norādījumus, loģiski noformulētus. Viņam jau sākotnēji jāzina par pienākuma sadalījumu kopdzīvē. Arī naudas ekonomijas jautājumi viņam diezgan sveši, mēdz pārtērēties, bet nav skops.

 

     16_Hakslijs.jpg

Solis atpakaļ

 

Ja tevi līdz apnikumam, ir nogurdinājis Hakslija neizlēmīgums, ja tu jau iepriekš jūti, ka no iecerētā kārtējo reizi nekas nesanāks, bet viņš turpina garus, attaisnojošus monologus tev laiks no viņa attālināties. Tagad tev jāietērpjas viņa konfliktieres Maksimas lomā.

Sāc ar to, ka gadu uz priekšu uzraksti uz papīra naudas līdzekļus, kādi nepieciešami ģimenes budžetam. Pieprasi viņam konkrētu atbildi, cik no tā segs viņš. Saraksti visus viņam veicamos pienākumus un noliec tos redzamā vietā. Katru dienu demonstratīvi atzīmē, ko viņš ir paveicis un ko ne, ko nosebojis, kur noslinkojis. Pieprasi pa punktiem, kad viņš beidzot pildīs tavus rīkojumus.

 

 17_Hakslijs.jpg     18-_Hakslijs.jpg

Saki viņam skaidri, ka visam ģimenē jābūt jau savlaicīgi izrēķinātam un nekāda nekonkrētība nav pieļaujama. Saki apmēram tā: Pats vari parēķināt, kad mēs ar tavu niecīgo algu kaut ko spēsim nopirkt ģimenes vajadzībām. Tukšā dzīvoklī taču nedomāju, ka sākšu laist pasaulē bērnus. Bet, tavuprāt, viss var aiziet pašplūsma, tavā skatījumā ģimenes dzīve nav nopietns jēdziens.

Tavi talanti manai iedomātai dzīvei nenesīs nekādu labumu, jo dzīve visu saliek stingros rāmjos. Taču tev šie rāmji ir sveši. Esmu sapratusi, ka katram cilvēkam ir tiesības dzīvot un realizēt sevi, kā viņš vēlas. Tikai tas nebūs kopā ar mani. Tādēļ ļauju tev pavisam brīvi būt pašam un meklēt pareizo sievieti.

     20_Hakslijs.jpg

 

Hakslijs būs šokēts par šādiem rāmjiem. Tava runa liks viņam aizdomāties, ka patiesi tāda sieviete ir tālu no viņa ideāla. Viņa entuziasms būs noplacis, un arī viņš jau būs izdomājis veidu, kā, neaizvainojot tevi. šķirt attiecības.