Gabēna vīrietis

  

Ceturtās kvadras sociotipi attiecības skata kā fiziskas un garīgas harmonijas apvienojumu. Tāpēc viņi izjūt kā personisku apdraudējumu, ja attiecībās tiek laupīts dvēseles miers un fiziskais komforts. Attiecību noturību viņi vērtē pēc draudzīguma un siltuma. Samērā konservatīvi sociotipi, ja arī dibina jaunas attiecības, tad viņiem jāzina, kādiem nolūkiem tas notiks. Viņi no citiem gaida atklātību, necieš melošanu.

Zemes stihija liecina par to, ka sociotipi vēlas dzīvot saskaņā ar dabu. Tieši šajā kvadrā ir lielākie cīnītāji par vides tīrību, ekoloģijas saglabāšanu, dabiskā līdzsvaru atjaunošanu. Taču plašu vērienīgumu no viņiem sagaidīt nevar, jo ātri zaudē enerģijas rezerves fiziskā darbā.

Savukārt senatnes stihija ļauj šiem sociotipiem iegrimt filozofēšanā. Par piepildītām un nodrošinātām vecumdienām viņi domā kopš agras jaunības. Nerakstītos likumus viņi pārnes no paaudzes uz paaudzi, un nepieņem atkāpes no savas sociālās vides ieradumiem. Taču laiks ir nepielūdzams, daudzas pārmaiņas gribi negribi jāpieņem, tāpēc viņi ir spiesti mainīt savus ieradumus. Tā izpaužas viņu svārstīgums.

Savas aristokrātiskās pārliecības dēļ viņiem vieglāk pārvarēt šķēršļus un grūtības, paliekot vienotībā ar savu grupu (draugu loku). Atšķirībā no citām, ceturtajai kvadrai svarīgi atrast savu grupu, kurai piederēt. Īpaši svarīgi savu grupu atrast Dostojevskiem un Hakslijiem, lai nenonāktu dzīves pabērnu lomā.

Ceturtās kvadras aristokrāti nav tik kategoriski kā otrajā kvadrā. Viņiem mazāk svarīgi ir tas, kādu hierarhijas pakāpienu cilvēks ieņem, bet cilvēkus vērtē pēc tā izglītības un sasniegumiem. Šīs tēmas arī tiek apspriestas ceturtās kvadras vidū.

Ja esi izvēlējusies savu dzīvesdraugu izraudzīt no ceturtās kvadras, tev nāksies iemācīties sarunas vest arī par ekonomiskām, ekoloģijas, resursu taupības tēmām. Jāizprot, kā radīt mājīgu savu mājas pavardu, kā tajā ienest savstarpējo attiecību siltumu. Šī kvadra saprot tiešu un konkrētu valodu, bez izpušķojumiem un slēptiem zemtekstiem.

P.S. Tām sievietēm kurām vissaderīgākais ir Gabēna tipa vīrietis (tās ir Hakslijas un Dostojevskas, arī Napoleones) pievēršiet lūdzu uzmanību vīriešu rokām. Gabēnam ir plata plauksta, jo viņš ir meistars un amatnieks, labs praktisko darbu darītājs.  Tādēļ arī foto maksimāli tika piemeklētas, kurās redzamas rokas. 

Gabēns - Amatnieks

Gabēns ir nopietns, nosvērts, un samērā neatvērts vīrietis, kurš rada par sevi vīrišķīga un savaldīga cilvēka ieskatu. Jaunībā paslaiks, bet ar gadiem miesas būve kļūst masīva, kaut arī dažkārt ir maza auguma. Ir par sevi pārliecināts, ar smalku estētisko gaumi, priekšroku dodot ērtiem, estētiskiem un neuzkrītošiem apģērbiem. Tie visbiežāk ir vienā tonī - tumši pelēki, zili vai brūni. Iecienījis nēsāt uzvalkus, kaklasaiti, bet ārpus darba svīterus, džinsas. Apģērbu iegādājas kvalitatīvu. Vienmēr seko ārienei un viņa apģērbs nekad neizskatās saburzīts, vai nesvaigs.

     gab_2.jpg

Gabēns bez nopietna nolūka sarunas neuzsāks. Lai tas tevi neizbrīna, ka pat tad, kad uzrunāsi viņu, viņš it kā nelabprāt tev uzmetīs paviršu skatu un novērsīsies. Taču tiklīdz tu kaut ko samērā konkrētu pajautāsi, viņš lēnēm, pamatoti un labprātīgi atbildēs.

Gabēns ir praktiķis, bet dara tikai to, ko uzskata par pareizu, kas nes kādu konkrētu labumu. Viņš noteikti nedara neko lieku, jo taupa savu enerģiju. Ir viens no laiskākiem intravertiem tipiem. Taču gan viņš pats, gan viņa apkārtne vienmēr būs pedantiskā kārtībā. Zina, kā ekonomēt gan laiku, gan spēku, īsā laikā izdarīs to, ko citi vilks stundām ilgi.

gab_3.jpg     gab_4.jpg

Viņš lieliski zina, kā noteikt preces vērtību, atbilstoši cenai un preces kvalitātei, bet tikpat labi viņš vienmēr zina, cik daudz darba būs jāpieliek, lai nopelnītu vajadzīgo naudu tās iegādei. Gabēns dzīvo pēc pārdomāta taupības principa, necenšoties pēc iespējas vairāk nopelnīt, bet līdz minimumam samazinot savas vajadzības. Visideālākais ko viņš vēlētos, lai darbi darītos paši, bez spēka piepūles.

Gabēns ir vienpatnis, kurš mīl mierīgu, norobežotu no pērējiem cilvēkiem dzīvi, kur mazāk trokšņu, kņadas, nemierīgas rosīšanās. Bieži viņš kontaktējas tika ar saviem ģimenes locekļiem, dažkārt pat izslēdzot radus.

     gab_6.jpg

Viņš ir ļoti vērīgs, pamana dažādus sadzīviskus sīkumus, kritiski vērtē nekārtību telpā, arī cilvēku uzvedībā, bet aizrādīt nepūlas. Viņam piemīt savdabīgs, diezgan ironisks humors, bet reti to demonstrē. Sabiedrībā visbiežāk ir vērotājs.

Gabēna negatīvā rakstura iezīme – pārmērīga sevis pārvērtēšana. Tas nozīmē, ka Gabēns sevī nesaskata nekādus trūkumus, katrā ziņā viņš pats tos neatzīst. Ja citi uz tādiem norāda, viņš uzskata, ka aizrādījums ir nepareizs.

gab_7.jpg     gab_8.jpg

Pirmais etaps – uz priekšu!

Gabēnu sabiedrībā ieraudzīt tev būs grūti, jo reti viņu satiksi kādās publiskās pulcēšanās vietās. Tas var notikt vienīgi gadījumos, ja kāds tuvs paziņa viņu tur ir aizvilcis. Tādēļ viņu nāksies meklēt bankās, valsts iestādēs, lielās firmās kā vadošus darbiniekus, vai kā mazo privātfirmu īpašniekus. Retumus viņu ieraudzīsi radu tikšanās vietās, kā kāzās u.c. Ja tu pamanīsi eleganti ģērbtu vīrieti, kurš ieņēmis vienu no ērtākiem stūrīšiem telpā, lēnītēm baudot kādu labas kvalitātes vīnu vai konjaku, tad vari griezt stūri viņa virzienā un lēnām tuvoties. Viņš varētu arī iegriezties prestižās kafejnīcās un mierīgā nodabā, kaifot ar konjaka glāzi rokās, dažkārt pilnīgi viens. Ja klusi apsēdīsies viņam pretī, viņš, visticamāk, neuzsāks runāt. Iepriekš pārdomā viņam pavēstīt kaut kādu aizraujošu informāciju, tas viņu uzreiz piesaistīs.

Ja Gabēnam kaut kas nepatiks tavā runā vai uzvedībā, viņš bez liekas ceremonijas tev to pateiks. Turklāt viņa balss skanēs, kā caur metāla cauruli izlaista un tu sapratīsi, ka nevajag gaidīt, lai viņš sakāmo atkārto.

  gab_9.jpg     gab_10.jpg

Taču, ja pamanīs, ka esi ļoti interesanta sarunu biedrene un proti klausīties arī viņu, viņš atradīs kādu īpaši interesantu sakāmo, ar ko tevi pārsteigt. Ja arī viņš sāks stāstīt kādus tehnoloģijas brīnumus, centies to uztvert ar interesi un uzvedies dabīgi. Viņš ātri jūt samākslotu uzvedību. Ar sapratni un ieinteresētību uzklausi jebkuru tēmu, ko viņš izlēmis tev pastāstīt, vai tās ir politiskās prognozes, vai ekonomiskas dabas jautājumi, tas tikai radīs viņam lielāku interesei par tevi, līdz beidzot, viņš pajautās tavu telefona numuru.

Otrais etaps – uz priekšu!

gab_11.jpg     gab_12.jpg

Gabēns labprāt satiktu sievieti, kura viņam nepieciešamības gadījumā sniegtu emocionālu atbalstu, mierinājumu gadījumos, kad radusies kāda satraucoša ētiskas dabas ķibele. Tev derētu ielāgot, kā saskarsme ir viņa vājā funkcija, tādēļ neradi viņam emocionālus satricinājumus. Tikai laipna un saprotoša attieksme veidos stabilitāti jūsu attiecības.

Dziļi dvēselē Gabēns ir sapņotājs, kurš dažkārt notic arī brīnumiem. Ar viņu droši vari apspriest pārgalvīgus fantastikas atklājumus, ar kaut ko neparastu pārsteigt viņu. Nekautrējies sevi palielīt un demonstrēt savus talantus. Tikpat droši centies paslavēt viņa sasniegumus, iedrošināt, ka viņā saskati vēl daudz citus talantus, jo dažkārt viņš stagnē pie sasniegtā. Pirms mudini viņu uzņemties lielākus riskus, atceries, ka pusceļā tev nedrīkst pietrūkt entuziasma, jo viņam tā ir pārlieku maz.

gab_14.jpg     gab_13.jpg

Būdama kopā ar viņu, esi vienmēr sardze emocionālās atmosfēras uzraudzībā, ja jūti, ka Gabēns draugu lokā sāk pārāk pārdroši aizstāvēt savu viedokli. Pavisam nemanāmi centies pārtraukt šādas sarunas, pārslēdz uz kaut ko citu. Jo atceries, ka emocionālu pārdzīvojumu mirkļos viņš var kļūt pārlieku ass. Ja patiesi būsi viņa saderīgā, tad tev arī piemitīs atbilstošā uzmanība, jūtība, dzīvesprieks un, tanī pašā laikā pacietība, kas kļūs kā garants jūsu attiecību turpinājumam.

Trešais etaps – uz priekšu!

gab_15.jpg     gab_16.jpg

Ja tev ir izdevies apburt Gabēnu ar savu attieksmi, neiebilstot, bet, piekrītot viņa iegribām, un tu jūtu, ka viņš ir par visu apmierināts, viņš būs sapratis, ka tu esi viņa īstā sieviete. Arī vārdos centies pārliecināt viņu, ka tu jūties ar viņu kopā brīnišķīgi. Gabēns jūtās nav atklāts, faktiski viņš neprot tās vārdiski izteikt. Tu pacenties viņam izteikt:

Atslēgas vārdus

Tev es varu uzticēties kā nevienam citam!

Man šķiet, ka pat mūsu dvēseles ir radniecīgas!

Es vēlētos, lai mūsu attiecības nostiprinātos!

gab_17.jpg     gab_18.jpg

Solis atpakaļ

Taču ja viņa pārāk lielā ekonomija, sekošana katrai tavai darbībai, kā arī pārāk lielā mātišķīgā rūpēšanās sāk tevi tracināt, pat uzdzīt garlaicību, tad tu esi kļūdījusies partnera izvēlē. Tikai neiedomājies, ka Gabēnu tu pārveidosi! Lai izšķirtos ar viņu, tev atlikts ietērpties viņa konfliktieres Hamletas lomā.

Sāc uzvesties skaļi un neierasti trokšņaini, klausies skaļu mūziku, rauj viņu sev līdz uz restorāniem, saviesīgiem un skaļiem pasākumiem, nakts klubiem, visur, kur pulcējas lielas cilvēku masas, lai tas izsistu viņu no līdzsvara. Sāc mājās tēlot histērijas, pēkšņi maini taktiku un sāc skaļi smieties, pēc tam atkal histēriski raudāt, kas viņa pacietībai pieliks punktu.

gab_19.jpg     gab_20.jpg

Lai jūsu šķiršanos pasteidzinātu, saki apmēram tā: Kamēr tu sēdēsi mājās tik noslēdzies un nebūsi iepazinis pasauli mums apkārt, izmēģinājis visas ērtības un izbaudījis arī dzīves traģisko pusi, tu pēc laika to vēlēsies darīsi viens. Tādēļ tagad to izbaudīsim kopā. Tev jāpierod, ka es sevi nespēju ieslēgt četrās sienās, jo tieši sabiedrība un publika padara dzīvi krāšņāku.

gab_21.jpg     gab_22.jpg

Dažkārt pat nav svarīgi, ko tu pateiksi, vienkārši viņš jāizved no pacietības, cik efektīgi vien iespējams. Ja viņš tev nedodas līdz, dodies uz pasākumiem viena. Pēc tam mājās uzrīko pamatīgu skandālu, neaizmirsti saplēst kādu dārgu vāzi. Tas ātri palielinās distanci starp jums. Un viņš sapratīs, ka labāk bez tevis, nekā ar tevi kopā. Gabēna uzticību nav viegli iegūt, bet zaudēt to ir samērā viegli. Un viņš pats ilgosies pēc vientulības, nekā dzīvos kopā ar tik skaļu un skandalozu sievieti.

     gab_23.jpg