Kāpēc pāri šķiras? Maijas Doveikas vīrieši

Kā atpazīt vīrieša sociotipu

 

Savas profesijas pamudināta, bieži vēroju sabiedrības krējuma pāru attiecības, kuras pasniegtas tādai kā sabiedrības plosīšanai. Tādos gadījumos nepieciešamo informāciju par tām ievākt, problēmas nerada. Tas ļauj veikt analīzi. Un to iespējams veikt daudz skrupulozāk un taisnīgāk, kā advokātam, kurš ļauj aizstāvēt katru pāra pusi.

Cilvēks, kurš apguvis socionikas teoriju, izpratis katra tipa rīcības un uzvedības motīvus, iegaumējis katram tipam raksturīgās saskarsmes atšķirības, ārējās pazīmes, valodas īpatnības, spēj sociotipu noteikt neklātienē – no attāluma.

Cilvēkus nevar vainot tīšā attiecību drupināšanā tikai tādēļ, ka sabiedrībā socionika nav ienākusi tādā līmenī, lai katrs pats spētu izprast, kāpēc notiek tieši tā, bet ne tā, kā vēlējies.

Nekļūdīšos, ja teikšu, ka neviens pāris, saistoties kopdzīvē, neplāno šķirties. Viņu starpā taču radusies mīlestība, tādēļ gandrīz katrs domā, ka tā turpināsies līdz nāve mūs šķirs.

Savā praksē esmu sastapusi simtiem cilvēku, kuri ir pārliecināti, ka socionikas ienākšana kultūrā ir nepieciešama. Tas ļautu izvairīties no milzum daudzām kļūdām un atņemtu cilvēkiem ciešanas.

 

Maijas attiecības ar Armandu Reinfeldu

Maijas Doveikas sociotips – Hakslija ENFP; Armanda Reinfelda sociotips – Donkihots ENTP

 

                                                  

 

Citāts no interneta:

Postošas attiecības savulaik piedzīvoja aktrise Maija Doveika (32) un aktieris Armands Reinfelds (47). Abi iedzīvojās dažādās atkarībās un devās meklēt glābiņu uz ārzemēm.

Šīs attiecības socionikā dēvē par diskomfortablām, jeb radniecīgo vai sāncensības attiecībām. Pēc baļļu novērtējuma (-2) no iespējamām, (+25). Partneriem nākas bieži sevi kontrolēt, ko drīkst teikt partnerim, kā uzvesties, kad drīkst iebilst, bet kad labāk klusēt.

(P.S. katra cilvēka komfortu vai izdzīvošanas un komunicēšanās sajūtas uz pasaules tiek novērtētas ballēs. Tās aprakstītas V.L. Miķelsones grāmatā: Atrodi sevi!)

Miera labad bieži nākas melot. Meli izraisa spriedzi, rodas pat baiļu sajūtas. Partneri faktiski dzīvo dubultu dzīvi. Katra sniegtā informācija izraisa neuzticību un visbiežāk paliek neuztverta. Tā partnerim šķiet neskaidra. Ilgstošā kopdzīvē abi iedzīvojas smagās slimībās.

 

Attiecību sākums abiem šķiet vilinošs, kā jau tas mēdz būt radiem pēc ilgākas neredzēšanās. Abi partneri kādu laiku jūsmo, aizraujas ar savu līdzīgo skatījumu uz pasauli un lietām. Taču jūsmošana ātri noplok.

Donkihots no pirmās - bērnu kvadras ar savām bērnišķīgām idejām Hakslijai no ceturtās - pieredzes bagātās senatnes kvadras, šķiet, pārāk tālu no realitātes. Hakslija sāk saprast, kas pasauli viņi uztver ļoti atšķirīgi. Abu sapņošana aizvirzās uz pretējām pusēm.

Abi partneri ir intuitīvie tipi. Līdz ar to saimniecisko lietu kārtošana  ģimenē rada milzīgas problēmas. Abi cīnās uz iztikšanas minimuma sliekšņa. Ģimenes arhetipu tabulā abi piederīgi bērniem, kuri ilgojas pēc vecāku aprūpēšanas.

Šajās attiecībās notiek personības graušana. Strīdos vienošanos panāk nav iespējams. Tādā tandēmā tiek bremzēta arī radošās izpausmes, jo partneri tās neveicina, drīzāk grauj tās. Visbiežāk viņiem partnera karjera ir vienaldzīga.

Socionikā ir apgalvojums – saderīgo partneri meklē savā kvadrā! Bet no četriem sociotipiem kopdzīvei saderīgi tikai divi – papildinošie. Ētiskiem tipiem divi loģiskie,  loģiskiem – divi ētiskie.

 

Maijas  attiecības ar Migelu

Tuvu citātam:

Armands palika dzīvot ārzemēs, taču Maija atgriezās Latvijā. Čīlē 2005. gadā viņa satika savu nākamo vīrieti Migelu Ernandesu Hiraldi (Dostojevskis) un apprecējās (2007.g). Kopdzīvē piedzimis dēliņš.

Maija intervijā Mazais: Mēs abi ar Migelu esam kā sprēgājošas pagales, abiem ir kreftīgi raksturi. Ik pa laikam Dievs manas domas kā tādu spītīgu ēzeļmāti pagriež citā virzienā. Pagriež arī atpakaļ attiecību veidošanā. Ja tā nebūtu, mēs droši vien nebūtu palikuši kopā.

Bet nu jau laulība izjukusi, jo kreftīgie raksturi nesadziedājās. (Red.piezīme: 2014. gadā Maija izšķīrās no Čīliešu vīra).

                               

Kas vainojams Maijas attiecību izjukšanā ar Migelu?

Faktiski te vainīgo nav!

Migels būdams Dostojevska tips, Maija - Hakslija tips - abi pieder ceturtai kvadrai. Ceturtās kvadras abus ētiskos Maiju un Migelu saistīja spoguļa attiecības, kurās komforts ir tikai 9 balles. Viņiem abiem pietrūkst papildinājuma loģikas aspektā. Abi arī ir intuitīvie tipi, kuriem pietrūkst papildinājuma sensorā aspektā. Šobrīd sabiedrībā novērots, ka tieši šādā tandēmā (divi ētiski intuitīvie tipi) visbiežāk saistās kopdzīvei un visbiežāk arī šķiras.

 

Ko nozīmē spoguļa (S) attiecības?

Tās daļēji ir arī cieņas attiecības. Iepazīšanās sākumā tās rada iluzoru priekšstatu vieglās saskarsmes dēļ. Taču tās ir greizas attiecības, it kā uz sevi skatoties spogulī. Un cik tad ilgi sevi pētīsi spogulī?

Sākotnēji, sarunas norit viegli. Partnerus saista interešu, domu, dzīvesveida un ieradumu kopība, par ko paši ir pārsteigti, ka gandrīz nav par ko strīdēties.

Pēc neilga laika abiem kļūst skaidrs, ka katram nepieciešama citāda informācija, citāds problēmu risināšanas veids. Ko viegli saprot mans partneris, tikpat viegli to saprotu es. Un, ko es nesaprotu, arī viņš man nespēj dot izskaidrojumu. Abi no otra gaida vienu un to pašu.

Kopdzīvē bieži izraisās strīdi, pārmetumi, garas skaidrošanās, pie kopsaucēja nenonākot. Arī sadzīves lomas kārtošanu katrs uzgrūž otrajam.

 

Maijas trešās attiecības ar Mārtiņu Buti

Citāts:

Aktrise ar Mārtiņu Buti uzsākusi attiecības kādu laiku pēc šķiršanās no dēla Andresa tēva - čīliešu mūziķa Migela Emandesa Hiraldi.

Pēc laika presē lasāms:

Aktrise Maija Doveika nu jau pāris mēnešus ir kopā ar uzņēmēju, kuram pieder vairāki biznesi, Mārtiņu Buti. Arī Maijas Doveikas reālajā dzīvē (ne tikai uz skatuves ir īsta mīla. Aktrise un viņas mīļotais vīrietis uzņēmējs Mārtiņš Bute Latvijas Nacionālā teātra sezonas atklāšanas banketā bija ieradies pie savas mīļotās.

 

                                               

(Red. piezīme: ja kungs uz svinīgu pasākumu spējīgs basā kājā ieaut pludmales siksniņapavus, tas norāda uz intuīciju).

Citāts:

Raugoties uz aktrises un Mārtiņa Butes saskanīgajām attiecībām, mākslinieku aprindās daudzi priecājās, ka Maija beidzot var apprecēties ar vīrieti, ko patiešām mīl. Mārtiņam bija izveidojies arī jauks kontakts ar Maijas dēlu Pāvilu. Doveika stāstīja, ka jaunajās attiecībās jūtas mīlēta un pasargāta. Viņa arī neslēpa, cik ļoti apjūsmo Mārtiņa vīrišķību, uzņēmību un prasmi apieties ar sievieti.

                               

Pēc četriem kopā pavadītiem gadiem Maija un Mārtiņš (2016) beiguši kopdzīvi.

Aktrise žurnālam pastāstījusi, ka viņai ar Mārtiņu joprojām ir labas un tuvas attiecības. Man Mārtiņš ir ļoti mīļš un ļoti ilgi būs ļoti mīļš – tāpat kā es viņam. Nekas nebeidzas un nesākas tajā brīdī, kad kaut kas sākas, vai beidzas citu acīm, izteikusies Doveika.

 

                                      

Katrs cilvēks zina, ka, mainoties izrādes nosaukumam, jāmaina dekorācijas. Senie Grieķi ļoti reti esot izmantojušu dekorācijas, bet šaubos, vai izrādei notiekot tirgus laukumā būtu iespējams iegūt to efektu, ko dod dekorācijas telpā.

Maijas neapzināta vaina ir tā, ka viņa, mainot partnerus, nespēj nomainīt dekorācijas, it kā vēloties saglabāt iepriekšējo attiecību efektu. Kaut kas no sākotnēji ieprogrammētā partnera tēla viņas zemapziņā saglabājas, un tas traucē atrast saderīgo partneri, ar kuru nebūtu jāšķiras.

Līdzīga tendence novērojama ļoti daudzos atkārtotu laulību pāros. Partnera tēls ir iesēdies zemapziņā tā, ka to nomainīt bez zināšanām nav iespējams.

  

Kādas dekorācijas Maija saglabāja trešajā kopdzīvē?

Joprojām tās pašas dekorācijas kā ar iepriekšējiem partneriem, neko nemomainot. Turklāt skaidri pamanāms, ka Maiju valdzina vīrieši ar bārdu, kas ir drīzāk romantiskie un lielie sapņotāji.

Mārtiņa Butes sociotips arī ir Donkihots, tas pats, kāds bija pirmajam Maijas vīram – Armandam Reinfeldam. Tātad, arī šajā gadījumā pāris ir (r.a.) – radniecīgo attiecībās, kurās komforts, jeb drīzāk diskomforts ir (-2) balles.

Daba ir ierīkojusi tā, ka katrs cilvēks neapzināti gaida savu papildinājumu. Tieši šī iemesla dēļ, attiecības nav iespējams saglābt, jo katrs netieši gaida to, ko spēj sniegt tikai saderīgais. To, kas pašam pietrūkst. Savstarpējie strīdi ātri nodrupina jūtas, pazūd arī intimitāte.

Atliek piebilst, ka strādāt mākslas jomās visbiežāk izvēlas ētiskie tipi, bet biznesā, uzņēmējdarbībā, politikā, bankās, armijniekos - loģiskie tipi. Tādēļ partneri būtu nepieciešams meklēt citā, bet ne savā kolektīvā. Jo, patiesi, socionikas zināšanas ļauj saderīgu partneri atrst pat internetā un citā pasaules malā.

 

Maija, tavs saderīgais partneris 95% gadījumā neataudzē bārdu, nedz garus matus. Viņš ir pedantiski kops un ļoti galants kungs. Notici socionikai un atrodi īsto!

 

Pirmie divi Gabēna tipa vīrieši, trīs zemāk ievietotie - Štirlici.

                                       

                       

 

 Turpmāk sekos vēl citas attiecību analīzes.