Psihosofiskā Griba W - 3. kanālā

 

Griba trešajā kanālā līdzinās kristālam.

Afanasjevs cilvēkus ar Gribu 3. kanāla nodēvējis par "Mietpilsoņiem".

 

 

Trešās Gribas cilvēks jūt sevī spēku un enerģiju, bet tā tomēr ir trausla un sasitama kā kristāls. Viņš bieži šaubās vai ir pieņēmis pareizos lēmumus. Viņa radošā attīstība ir atkarīga no citiem, tādēļ parasti apskauž tos, kuri spējīgi kaut ko dzīvē sasniegt. Savas radošās potences baidās attīstīt, jo faktiski šaubās par tām. Bieži jūtas apdalīts. Īsi pirms rezultāta sasniegšanas savas vājās pārliecības dēļ var pamest iesākto. 3. Gribai nepieciešams atbalsts, ko vislabāk spēj sniegt 2. Griba.

Trešās Gribas cilvēkam vienmēr svarīgi, ko par to teiks pārējie. Ja citi par viņa aizsākumiem reaģēs pozitīvi, tad nebaidīsies attīstīt savas ieceres. 3.W cilvēkam piemīt godkāre un neizskaidrojams aizvainojums, arī skaudība. Apskauž tos, kuri spējīgi pārvarēt grūtības un sasniegt mērķi. Viņš zemapziņā jūt, ka sabiedrība mīl stiprākos. Viņš ilgi meklē savu vietu sabiedrībā, vēlas izlauzties sabiedrības Elitā. Viņa dzīves jēga ir cīņa. Bet ietiepība – tā ir rīcība.

 

Rezumē par trešo Gribu:

  • pasauli uztver kā milzīgu hierarhisku sistēmu;
  • iekšējā balss signāli ziņo: Man pietrūkst pārliecības!
  • radikāli maina savus lēmumus, vai arī stāv uz vietas – vidusceļa nav;
  • piemīt vēlme pašapliecināties, līdz pat pārmērībām;
  • mainīgs un nestabils pašvērtējums;
  • konflikts ar apkārtējo pasauli, nejūt, kur vajag, un kur nevajag izcelties;
  • neapjauš situācijas, kurās jāuzņemas atbildība un kur to nevajag;
  • smalki izjūt spēku izvietojumu, saudzīgs pret citu vēlmēm, lēmumiem
  • viņai piemīt daudz snaudošu talantu.

 

     Afanasjevs savā grāmatā "Синтаксис любви", katru iezīmi apraksta ļoti skurpulozi un detalizēti. Un ļoti plaši. Viņš raksta:

3. Griba, jeb "Mietpilsonis"principā neatzīst savas kļūdas un vainu, kaut arī no 100, 90 gadījumos vainīga viņa. Viņa arī neizprot notikuma patieso stāvokli. Tas nozīmētu, ka viņa ar savām rokām iznīcina pati sevi. Arī piedošanu lūgt nespēj. Tiem, kuriem 3.W ir ar augstu fiziku, mēģina nolīdzināt ar dāvanām. Kaut gan tāda rīcība liecina par 3.W vājumu.

Viss “Mietpilsoņa” dvēselē dubultojas, arī attiecībā uz slavu. Neviens tik ļoti un karsti nekāro gūt slavu kā 3. Griba. Un neviena cita Griba tik ļoti nekāro kļūt par to, par ko viņa nespēj kļūt, jo tas ir neatbilstoši viņas spējām. Ja arī kādreiz viņai laimējas gūt slavu, tad tā obligāti tiek pārspīlēta.