Emocija - "E" otrajā kanālā

 

 

Emocija otrajā kanālā

2. kanāla Emocija ir spēcīga, un izturīga.  

Afanasjevs cilvēkus, kuriem Emocija atrodas 2. kanāla nodēvējis par Aktieriem.  

Tās iespaidā, cilvēka uzvedība ir ieturēta un nav uzkrītoša. Šos cilvēkus var saukt par īsteniem Aktieriem, kuri vajadzīgā momentā neuzkrītoši spēj panākt emocionālo efektu. Ja 2.E cilvēks patiesi ir aktieris, tad vienu un to pašu lomu viņš var kvalitatīvi nospēlēt tik reizes, cik vajadzīgs (ko nevar 1.E). Viņam nav vajadzīgs noskaņojums. Cilvēks ar 2. Emociju spējīgs vajadzīgā brīdī raudāt, smieties, vai apmuļķot skatītāju, un šķitīs, ka tas ir dabiski. Šie tipi ir biežākie saviesīgu un sabiedrisku pasākumu apmeklētāji.

Publiskiem cilvēkiem tā ir neatsverama darbā. Tāds cilvēks viegli spēj uztvert jebkuru situāciju un atbilstoši reaģēt. Skolotājam, ārstam, uzņēmuma vadītājam, pat ātrās reaģēšanas vienības darbiniekam ir nepieciešama emocionālā izturība. Nav iespējams iedomāties skolotāju, kuram klasē ir daudz trokšņojošu skolēnu, bet viņam jāsaglabā miers. To viegli pacieš pedagogs ar 2. Emociju. Arī ārstam katru dienu jāpieņem dažādi cilvēki, katram nepieciešama atšķirīga pieeja, katram jāspēj just līdz, vai lielas kompānijas menedžerim.

 

Rezumē par otro Emociju:

 • izcils aktieris gan sabiedrībai, gan mākslas cienītāju publikai;
 • sabiedrības dvēsele;
 • talants iejusties tēlā;
 • talants slāpēt jūtas, kad nepieciešams;
 • spēja emocionāli aizstāvēt sevi un citus;
 • vārda mākslinieks;
 • nepieciešami emocionālie pacēlumi un kritumi;
 • nepieciešama jūtu, attiecību daudzveidība;
 • nespēj dzīvot ierobežotā telpā, laikā;
    • Vairāk par socioniku un savstarpējām attiecībām uzzināsi, lasot V.L. Miķelsones grāmatu: Atrodi sevi! Tajā ietverta arī psihosofija. 

     Savukārt par psihosofijas tipiem un attiecībām starp tiem vari izlasīt V.L. Miķelsones grāmatā: Izdzīvot mūžu saskanīgi!