Balzaks - intuitīvais loģiskais introverts

Pseidonīms: Kritiķis

Balzaks ir uzmanīgs dzīves vērotājs. Bieži nopietns, neapmierināts vai skumjš. Saredz pretrunas notikumos un nojauš notikumu attīstības gaitu. Izprot, kā šodienas notikumu attīstība ietekmēs izmaiņas nākotnē, spēj pamanīt nelabvēlīgu attīstības virzienu. Prot savlaicīgi paredzēt nesaprātīgas rīcības sekas un izskaidrot situācijas pasliktināšanos. Viņam vienmēr ir savs viedoklis par notikumu attīstību un lietderību. Nesteidzas, jo baidās kļūdīties. Cilvēki uzskata, ka viņš ir pasīvs.

Kritiķis daudz lasa, tādēļ viņam ir pieejams plašs ziņu un zināšanu kopums, kas dod iespēju salīdzināt un vērtēt katru jaunu ideju. Iespējams, tāpēc jauninājumus uztver piesardzīgi un bez liekas sajūsmas. INTP bieži ir sajūta, ka viņš visu jau zina, tādēļ viņu nepārsteidz un neiepriecina iznākuma atbilstība paša paredzētajam. Tādās reizēs viņš var kļūt melanholisks. Sajūta, ka sveši cilvēki ir kaut kur redzēti vai pazīstami, ļauj paredzēt viņu rīcību. Apkārtējie viņu uzskata par labu cilvēku pazinēju. Noslēgtības vai intravertuma dēļ, savus uzskatus un paredzējumus izsaka atsevišķiem cilvēkiem. Prot sīki analizēt sarežģītas situācijas un izprast problēmas būtību.

Izprot naudas vērtību un priekšrocības. Ja viņa rīcībā nav pietiekoši daudz naudas, izturas mierīgi, kaut gan smagi pārdzīvo. Nepatīk lūgt, aizņemties naudu un lietas, vai dzīvot parādos. Viņam izdodas atrast izdevīgākos naudas ieguldījuma veidus, lai gūtu peļņu. Kritiķim naudas krāšana ir ieguldītā darba un spēku mērs. Viņam nepatīk pārpūlēties, lieki nešķiež spēkus, pārsvarā ir atslābinājies. Pat visaizraujošāko darbu veic apdomīgi. Sports nepieciešams fiziskās formas uzturēšanai, taču darīt to regulāri viņam nepietiek apņēmības. Nepatīk straujas pārmaiņas.

Balzaks spēj radoši domāt un spriest, taču strādā atbilstoši likumiem un noteikumiem, nevis balstoties uz pieredzi. Viņš pastāvīgi darbojas vai prāto, kā darbus labāk paveikt. Pirms iesaistās kādā darījumā, rūpīgi apdomā sekas, jo nemīl riskēt. Vienmēr izvēlas drošāko risinājumu. Nesasteigs dokumentu parakstīšanu, ja nebūs pārliecināts par veiksmīgu iznākumu, izpildi atliks uz nenoteiktu laiku. Ja ir pārliecināts par savu lēmumu pareizību, tad pasteidzina notikumus. Darījumos ir uzticams, godīgs partneris.

Izvirza mērķi, tā sasniegšanai izvēlas vienkāršāko un izdevīgāko iespēju. Uz mērķi virzās nesteidzoties un pakāpeniski. Necieš, ja viņu steidzina vai pamāca, kā un kādā kārtībā darāmi darbi. Nesteidzas, bet nenokavē. Viņa pārliecība - steidzies lēnām! Pacietīgs, vajadzības gadījumā var nogaidīt, nemainot nodomus. Neatkarīgs. Darbu veic mierīgi un mērķtiecīgi, neskatoties uz saspringtu darba kārtību, prasmīgi sadalot spēkus. Strādā patstāvīgi. Nepatīk, ja novērš viņa uzmanību, ja notiek nevajadzīga rosīšanās, sajukums, izskaidrošanās un slepenas darbības. Ciena atklātu rīcību. Reizēm, precizitātes un sīkumainības dēļ, izraisa strīdus ar līdzcilvēkiem.

Pastāvīgā piesardzība ļauj nojaust situācijas attīstību, kā arī darbināt prātu un ar kritisku pieeju atmest nevajadzīgo. Pirms darba uzsākšanas apkopo visas pieejamās ziņas par to, pārdomā nepieciešamo līdzekļu izmantošanu. Izejot no mājas piesardzīgs, pārbauda vai ir izslēgta sadzīves tehnika, aizvērti logi u.t.t.

Sarežģītos apstākļos saglabā aukstasinību, nekļūst vieglprātīgs, pārdomāti tiecas uz iecerēto. Viņa stiprā puse ir racionālisms (darbojas balstoties uz saprātu, bet ne pieredzi - lietderīgi, izdevīgi, ērti). Spēj ilgstoši un rūpīgi strādāt darbus, kā veikšanai nepieciešama saprātīga, skaidra un sakarīga domāšana. Pārdzīvo, ja darbs nedod vajadzīgo iznākumu, tad var zaudēt iedvesmu. Nepieciešams, lai tas, ko viņš dara, gūtu augstu novērtējumu. Pastāvīgi attīsta meistarību. Vairāk uzticas sev, nelabprāt pieņem citu cilvēku palīdzību. Skaidrojot darbības būtību, spēj to pierādīt praktiski vai balstoties uz iepriekš pierādīto, izmanto savus apzīmējumus.

Mīl dabu, patīk ceļot. Pirms došanās ceļojumā izvēlas nepieciešamās lietas, lai nodrošinātu elementārās ērtības visiem dzīves gadījumiem. Sevišķu uzmanību pievērš atpūtai un miegam. Gadu gaitā izveido savām vajadzībām atbilstošu, darba un atpūtas, režīmu. Ja ir labā fiziskā formā, tad jūtas pārliecināts par sevi.

INTP uzskata, ka izvirzīšanās kādā amatā viņa dzīvē nav galvenais, tādēļ necenšas kļūt līderis. Vienkāršs un draudzīgs, netiecas pēc varas, nelielās ar sasniegumiem vai ietekmīgiem sakariem. Tomēr, ja kritiķis ir vadošā amatā, tad ar grūtībām no tā atsakās. Pat ieņemot augstu amatu, neslēpj savus ieradumus, vājības, aizraušanās. Nevēlas un neprot pakļaut citus, neizmanto represīvas metodes cilvēku ietekmēšanai.

Balzakam patīk skaistas, harmoniskas lietas, bet pašam grūtības sagādā personīgās vides sakārtošana. Aizraujas ar dažādu mākslas veidu pētīšanu un dažādu lietu kolekcionēšanu. Sievietes ģērbjas neuzkrītoši, izvēlas pelēcīgus toņus un vienkāršus matu sakārtojumus, maz lieto dekoratīvo kosmētiku. Ģērbšanās veids šī tipa pārstāvjiem var būt atšķirīgs. Nevērīgs vai rūpīgs, pārdomāts un atbilstošs noteicošām modes ievirzēm. Nejūtas pārliecināts par savu izskatu.

Izturas mierīgi un pieklājīgi, atstāj izglītota, izsmalcināta, smalkjūtīga, patīkama sarunu biedra iespaidu. Viņa šaubas un neticība atvēsina pārāk sajūsminātus cilvēkus. Dziļdomīgs. Ar grūtībām izprot savas jūtas, viņam tās liekas nenoteiktas vai pretrunīgas. Uzbudinājumu un aizvainojumu neizrāda, bet var kļūt īgns un mazrunīgs. Ja kāds aizvaino, pretojas ar „melno humoru”. Viņam interesē pasaules iepazīšana un izzināšana, bet nav norūpējies par sevis izzināšanu, jo uzskata, ka par sevi visu zina. Savu uzvedību neanalizē. Patīk citus pamācīt, ne vienmēr atbilstošā laikā un vietā.

Patīkamā kompānijā atbrīvojas, kļūst asprātīgs, joko. Spēj citus smalki izsmiet, lietot dzēlīgus izteicienus. Vēlēšanās uzturēties sabiedrībā ir atkarīga no noskaņojuma. Labā garastāvoklī ir dzīvespriecīgs, runīgs, bet reti smejas. Viņam raksturīgs skumjš smaids. Ja noskaņojums ir slikts, tad klusē, izvairās no sabiedrības. Izvairās no strīdiem un sarežģījumiem, tādā veidā, reizēm neapzināti, izprovocē attiecīgu emociju izvirdumu. Sāpīgi uztver jebkuru sarunu paaugstinātā, asā tonī. Balzaku kaitina un nomāc vētrainas emocijas un asaras. Viņš apmulst un nezina, kā rīkoties. Lieki nerunā, lai nesāpinātu otru. Tomēr neizdodas būt līdzjūtīgam, jo slikti izprot citu cilvēku jūtas. Izvairās no uzbudinātiem cilvēkiem. Ja partnerim ir nepieņemams viņa viedoklis, kritiķis klusējot piekāpjas vai rīkojas pēc saviem uzskatiem. Neapzināti viņa uzvedība var kļūt divdomīga un noslēpumaina.

Atsaucīgs, labprāt palīdz citiem, atliekot savus darbus un intereses uz vēlāku laiku. INTP ir svarīgi just un apzināties, ka viņš ir vēlams un nepieciešams. Ja nav par ko rūpēties, tad viņš atslābinās un nezina, kā sevi nodarbināt. Viņam nepieciešams ar gribasspēku apveltīta cilvēka atbalsts un uzmundrinājums. Ciena stiprus, mērķtiecīgus cilvēkus, kuri nebaidās no grūtībām. Ja kritiķim ir spēcīgs aizbildnis, viņš labprāt kļūst tā iedvesmotājs. Piemīt pašcieņa. Vēlas, lai viņu cienītu, bet neprot to iemantot. Par to apbrīno citus.

Neuzstāda augstas prasības, un, ja nepieciešams var ērti iekārtoties mazā istabiņā. INTP patīk ērtas mēbeles, klusināta mūzika, mājīgs apgaismojums. Vēlas dvēseles mieru, brīnišķīgi jūtas omulīgos un mierīgos apstākļos. Savā mājā uzņem tikai tuvus draugus. Kritiķis viesojas pie cilvēkiem, kuri pret viņu ir īpaši labvēlīgi. Tur viņš kavējas jaukās atmiņās, pavada laiku mierīgās sarunās. Balzaks ir labs un atsaucīgs draugs, rūpīgs ģimenes cilvēks, patiesi mīl savus tuviniekus, ir iejūtīgs un sirsnīgs.

Viņam piemīt vērtēšanas un paredzēšanas spējas, tādēļ maz interesē psiholoģija. Jūtu un attiecību analīze viņam sagādā grūtības un nesniedz gandarījumu. Attiecībās nedrošs, baidās izrādīt jūtas un emocijas.Balzaka saderīgākie partneri: duālais - Napoleons, aktivators - Draizers, mirāžas - Hakslijs un pusduālais - Žukovs.

Alberts Einšteins

Inguna Sudraba

Raita Karnīte

Aina Ulmane Ilze Oša Vija Miška

Lidija Gavrilova Maruta Grīnberga Vaira Paegle Anna Trosmane Elīne Zīlīte - Peniķe

Irēna Krūmane Elita Krūmiņa Krista Vāvere Marija Naumova

Zane Vaļicka

Gundega Prīmane

Patrīcija Rūtledža

Larisa Miķelsone

Ieva Timma

Inese Kučinska

Gita Zamure Ina Druviete Jeļena Gorbunova Astrīda Marčenoka

Danuta Urmane-Eltermane

Anastasija Voločkova Ļera Kudrjavceva Katrīna Denēva Irina Alegrova

Kristīne Orbakaite

Sarmīte Ķikuste Karīna Pētersone Marina Ļitviņenko Liesma Lazdiņa

Rita Aiduka

Olga Krutaja Natālija Grasmane Velga Riekstiņa Inga Šņore

Ilze Rūdolfa-Kristovska

 

 

  Undīne Jātniece  Dace Melbārde Silva Golde  

 


 

Valdis Dombrovskis Oļegs Deņisovs

Māris Čaklais

Aivars Borovkovs

Jānis Endziņš

Arnis Kaktiņš

Aivars Endziņš

Pēteris Apinis Intis Vītols

Lauris Gruntmanis

Artēmijs Troickis

Kaspars Dimiters

Modris Fokerots

Aigars Štokenbergs

Andris Šķēle

Rūdolfs Meroni Raitis Černajs

Alberts Krūmiņš

Andris Bernāts

Jānis Strazdiņš

Roberts Zelčs Juris Kulakovs

Aldis Gobzems

Ivans Ribakovs Indulis Emsis

 

Edgars Šīns Andris Baltacis

Ilmārs Putraims

Vents Armands Krauklis

Leonīds Agutins

Jānis Peters

Juris Paiders

Zigmārs Liepiņs

Vladimirs Kaijaks

Artūrs Ruseckis

Egils Levits

Andris Rāviņš

Inesis Feiferis

Andris Kolbergs

Sergejs Mirskis

Uldis Briedis

Boriss Cilēvičs

Jurģis Liepnieks

Māris Krastiņš

Pēteris Hanka

Sergejs Fjodorovs Aivars Aksenoks

Leopolds Ozoliņš

Jānis Porietis

Pauls Putniņš

Mārtiņš Auders Peka Rautakallio Orests Silabriedis Rinaldo

Dainis Dukurs

Jānis Stradiņš

Marats Ogļezņevs

Pēteris Avens Krišjānis Peters

Jāzeps Pīgoznis

Jānis Holšteins

Aleksandrs Ļitvins

Juris Leitietis Dainis Kalns

Leonīds Salcēvičs

Pēteris Vasks

Ahmeds Zakajevs

Ēriks Stendzenieks Guntis Rāvis Edgars Gertners

Guntis Belēvičs

Sergejs Mironovs

Jaroslavs Boiko Mārtiņš Lazdovskis

Jānis Riekstiņš

Jānis Anspoks Edgars Rinkēvičs Jānis Gaigals Stīvs Džobs

Kārlis Greiškalns

 

 

 

Kārlis Eņģelis

Igors Kudrjavcevs