Aktivācijas attiecības

 

 

Aktivatori:


1.kvadrā: Donkihots - Igo, Dimā - Robespjērs

2.kvadrā: Hamlets - Žukovs, Maksims - Jeseņins

3.kvadrā: Napoleons - Džeks, Balzaks - Draizers

4.kvadrā: Štirlics - Hakslijs, Dostojevskis - GabēnsIgora Kaļinauska vārdiem runājot, aktivators ir manas vājās funkcijas automātiskais aizstāvis. Tādās attiecībās partneriem nemanot ceļas pašvērtējums, nav nepieciešami nekādi papildinoši stimuli, ne par ko nav jādomā. Notiek psihoterapijas seanss pats no sevis, nav jāmokas ar paškritiku. Aktivizators neiebilst, bet vienmēr apstiprina manas domas, atbalstot un pat palīdzot pamatot domu.

Šajās attiecībās viens otru aktivizē, bet slodzi nenoņem. Maz strīdas un atrod kopīgu valodu pat ātrāk nekā duālajās attiecībās. Pastāvīgas aktivizācijas rezultātā var rasties nogurums, tāpēc nav ieteicams strādāt vienā darba vietā. Šajās attiecībās partneri mēdz būt rosīgāki un darbīgāki nekā citās attiecībās. Aktivizatori, atšķirībā no duālajiem, netiecas uzņemties pilnīgu atbildību par partneri. Katrs mēdz uzsvērt savu patstāvību un dzīvesveidu. Rūpējoties par otru, gaida atbildes pakalpojumu, pakļaušanos, ieradumu un uzskatu pieņemšanu. Informāciju pārraida atšķirīgi – kas vienam pārāk plašs un neskaidrs, otram - pārāk vienkāršs un virspusējs. Viens ir racionāls, bet otrs – iracionāls tips.

Vairāk par šīm attiecībām uzzināsiet, lasot Veltas Līvijas Miķelsones grāmatu: Atrodi sevi!