Vienādo attiecības

 

Vienādo attiecību partneri:

 

1.kvadrā: Donkihots - Donkihots, Dimā - Dimā, Igo - Igo, Robespjērs - Robespjērs

2.kvadrā: Hamlets - Hamlets, Maksims - Maksims, Žukovs - Žukovs, Jeseņins - Jeseņins

3.kvadrā: Napoleons - Napoleons, Balzaks - Balzaks, Džeks - Džeks, Draizers - Draizers

4.kvadrā: Štirlics - Štirlics, Dostojevskis - Dostojevskis, Hakslijs - Hakslijs, Gabēns - Gabēns

 

Igors Kaļinausks šīs attiecības raksturo kā informācijas izsīkšanas, slāpējošas attiecības, kurās partneris ir labākais skolotājs, bet sliktākais palīgs.

Attiecību sākums ir patīkams, jo rodas vilinošs iespaids, ka otrs ir labi pazīstams un izprotams. Vienādi ir ne tikai dzīves uzskati, bet pat humora izjūta. Arī vājās funkcijas ir vienādas, tāpēc nenotiek papildināšanās. Abi ir viena sociotipa pārstāvji, bet tas tomēr nenozīmē, ka partneru raksturs un uzvedība būs identiski. Atšķirīgs var būt personību attīstības līmenis, jo to ietekmē audzināšana, izglītība un vide. Šīs attiecības var salīdzināt ar vilciena sliedēm, kas visu laiku iet blakus, bet nekad nekrustojas. Divi loģiskie sociotipi prot veiksmīgi kārtot darījumus, taču viņiem drīz vien beidzas sarunu tēmas. Turpretī diviem ētiskajiem sociotipiem vienmēr būs par ko parunāt, taču ar laiku tās pārvērtīsies strīdos. Vienādajiem ir problēma - viņi nesaņem atbalstu jautājumos, ar ko paši nevar tikt galā.

Vairāk par šīm attiecībām var uzzināt Veltas Līvijas Miķelsones grāmatā: Atrodi sevi!