Pusduālās attiecības

 

 

Pusduālie:

Donkihots - Gabēns, Dimā - Hakslijs, Igo - Maksims, Robespjērs - Hamlets

Žukovs - Balzaks, Jeseņins - Napoleons, Džeks - Dostojevskis, Draizers - Štirlics

 

Igora Kaļinauska skatījumā tās ir iedrošinošās attiecības. Tās ir labas attiecības mācībām, taču sadzīviskā līmenī lielākoties nekomfortablas.

Nepilna papildinājuma attiecības, mainīga attieksme un pasaules uztvere. Attiecības var būt ilgas un auglīgas, ja vien partneri ir meistarīgi saskarsmē. Mēdz savstarpēji konsultēties, tomēr katrs rīkojas pēc sava prāta. Sarunās viegli uztver otru un notiek ātra satuvināšanās, jo abiem ir daudz kopīgu interešu. Ekstravertais maz ieklausās intravertajā, bet intravertais neapvainojas un pielāgojas ekstravertajam. Attiecību sākumposmā nav domstarpību, tās rodas vēlāk. Abiem vienādi darbojas gan radošā, gan vājā funkcija – tāpēc trūkst papildinājuma. Pusduālie gan vēlas, gan spēj palīdzēt partnerim, tomēr attiecību tālāku veidošanos var ietekmēt un sarūgtināt partnera negaidīta un nepieņemama rīcība.

Vairāk par starptipu attiecībām lasiet Veltas Līvijas Miķelsones grāmatā: Atrodi sevi!