Mirāžas attiecības

 

 

Mirāžas attiecību partneri:

 

Donkihots - Jeseņins, Dimā - Žukovs, Igo - Dostojevskis, Robespjērs - Štirlics

Hamlets - Draizers, Maksims - Džeks, Napoleons - Gabēns, Balzaks - Hakslijs

 

Igors Kaļinausks šīs attiecības nosauc par spriedzes attiecībām.

Šajās attiecībās pastāv atsvešinātība, jo partneru starpā ir atšķirīgas vērtības, kas apgrūtina savstarpējo saskarsmi.

Spriedze pastāv tik ilgi, kamēr tiek pieņemta otra kompetence.  Citādāk mirāžas attiecību partneris ir cilvēks, no kura gribās attālināties sāniski, jo muguru promejot bailes pagriezt.

Šajās attiecībās pastāv mānīgs atslābums, tās ir patīkamas atpūtā un izklaidē. Esot kopā, saspringums it kā mazinās un rodas sajūta, ka ieraudzīta vilinoša mirāža. Diemžēl grūti pamanīt partnerī personību. Pēkšņi var iesākties strīdi, kas tikpat ātri norimst un aizmirstas. Viņu laulības dzīve nepārtraukti gan uzlabojas, gan pasliktinās. Ja abi ir satraukti, nespēj  viens otru nomierināt. Nereti rodas aizvainojums, ja partneris asi un negaidīti mēģina iejaukties otra lietās. Tad notiek nepatīkama izskaidrošanās, īpaši starp sensorajiem tipiem (piemēram, Napoleonu un Gabēnu). Partneri bieži neatzīst un neatbalsta otra nodarbošanos ("kā viņš var nodarboties ar tādām muļķībām?"), bet tas neizraisa naidu un dusmas. Strīdos katrs saglabā savus uzskatus.

Vairāk par starptipu attiecībām lasiet Veltas Līvijas Miķelsones grāmatā: Atrodi sevi!