Sekss – kurš kuram saderīgs gultā

 

Vai es viņam patīku?

Varbūt!? Jo tikko nesen viņš mani tika maigi saņēma zem rokas. Iespējams, viņš vēlas būt ar mani kopā un pat kaut ko vairāk? Bet varbūt viņš aizrāvās ar to, ko stāstīju? Interesanti, vai mēs pēc filmas skūpstīsimies? Bet varbūt man viņu uzaicināt pie sevis? Baidos tikai, man ar viņu būs labi? Bet viņam?

Cik gan reižu šādas un savādākas pārdomas nodarbina cilvēku prātus. Ne vienmēr cilvēks, kurš ieinteresēti klausās vai jauki uzsmaida, vēlās ar tevi tuvību. Bet tev viņš iepatikās! Jo pavadot interesantas sarunas pie kafijas krūzītes, tev šķita, ka arī viņam iepatikies. Kā uzzināt, vai tā ir patiesība?

Pat prātam nav aptverams, cik liels skaits sākotnējo daudzsološu attiecību izjūk tikai tādēļ, ka starp partneriem ir milzīga nesaderība gultā! Vai otrādi, daudzas kopdzīves izjūk sākotnējā seksa maldinātas, ka pat prāts uz brīdi aptumšojās. Bet, kad diviem svešiem cilvēkiem jāuzsāk dzīve, kura pārvēršas apnicīgā rutīnā, tā neko spīdošu neienes.

Atzīstam to vai noliedzam, taču tieši seksuālās attiecības ir izšķirošas kopdzīvē. Te pat nav vainojama 21.gadsimta uzskatu brīvība vai pārāk uzbāzīgā informācija TV un citur. Šodien mēs nebaidāmies atzīt, ka gūt baudu ir dabīgi. Vai ir kaut kas vēl labāks kā gūt baudu ar mīļoto cilvēku?

Dažkārt patiesi aizrāvušies pāri, kuri sarunās viens otru spēj garīgi aizraut un uzbudināties, bet, nokļuvuši gultā, negūst pat minimālu baudu viens no otra. Citkārt, divi mīlētāji gluži nejauši nonākot gultā pēc kopā pavadītās nakts kaifa gandrīz vai „zaudē valodu”. Vai vispār ir iespējams izskaidrot, kas notiek aiz divu mīlnieku durvīm?

 

Socionika tev var atbildēt

 

Ir divas pretējas sociotipu raksturojošas pazīmes, kuras ietekmē cilvēka seksuālo uzvedību - sensorā un intuitīvā.

Sensorais sociotips - darbīgs, mērķtiecīgs un neatlaidīgs cilvēks, ar pārliecinošu raksturu. Viņš ir arī iniciators intīmajā dzīvē. Sensorā tipa valdzināšana ir tūlītēja, mērķtiecīga, pat uzspiesta. Ja tu pa vienām durvīm iztrieksi viņu ārā, viņš atgriezīsies pa citām! Pie kam, vēl ar lielāku neatlaidību, cenšoties mainīt pārliecināšanas metodes. Partnera sagatavošana seksam glāstot un dedzīgi skūpstot raksturojas ar lielu kaisli. Viņa mērķis – iegūt partneri tūlīt un tagad.

Šī izpausme iztrūkst otram – intuitīvajam partnerim. Šāda uzvedība nav audzināšanas rezultāts, nedz norāde tam, ka sekss cilvēka vērtību skalā ieņem pēdējo vietu. Intuīts var spēcīgi iemīlēties, arī izjust vēlmi pēc seksa, bet viņa bremzes ir kautrīgums un lēna seksuālo instinktu atmošanās. Protams, ka viņš ir spējīgs tuvoties partnerim, taču ja saņem atraidījumu, ilgu laiku atturas meklēt kontaktus. Mērķim intuīts tuvojas uzmanīgi, maigi pieskaroties ādai, ar skropstām sejai, viegli glāstot, tikko sadzirdāmi skūpstot partneri. Viņš seksa rotaļā panāk emocionālas, saviļņojošas priekšnojautas, kas var pārvērsties mīlestībā. Spējīgs ilgāku laiku atturēties no tieša seksa kontakta.

Atcerēsimies par sociotipu iedalījumu 4 kvadrās. Pirmās un ceturtās kvadras pārstāvjus dēvē par „Diskutētājiem”, jo seksa rotaļu laikā viņi daudz diskutē. Tādēļ starp viņiem svarīga garīgā tuvība. Sarunu tēmas ir visdažādākās, tiek apspriestas problēmas, daloties pārdzīvojumos un priekos.

Otrās un trešās kvadras pārstāvjus dēvē par „Izlēmīgiem”. Viņi bez liekām ceremonijām uzsāk savu nodomu īstenošanu. Priekšspēles laikā apspriešanās un garākas sarunas notiek retāk. Varas sensorās funkcijas ietekmē viņi spējīgi uzsākt seksu bez garām priekšspēlēm, jo uzbudināšanās notiek jau no iedomām. Viņu starpā iespējama cīkstēšanās, arī strīdi.

 


1.grupa. „Izlēmīgie” sensorie: „Mednieki” – Žukovs, Maksims, Napoleons un Draizers.

 

Kā vīrietis, tā sieviete – „Mednieks” – dzimuši līderi, spilgta, spēcīga par sevi pārliecināta personība, kura slikti izprot kompromisa jēdzienu. Viņi pakļauj citus, tādēļ neatkarīgi no dzimuma seksuālā iniciatīva noteikti ir viņu rokās.

Vīrietis „Mednieks” ir īstais mačo, kam pat prātā neienāks pajautāt, vai sieviete vēlas viņam piederēt, vai viņš viņai ir vienīgais? Mačo nepieļauj domu, ka viņa partnere var piederēt vēl kādam citam. Bieži īstenojot mednieka erotisko programmu, neizpaliek greizsirdības pliķi vai cīņas improvizācijas. Viņam patīk improvizēt izvarošanu, pieprasa pakļaušanos. „Mednieka” valdzināšanas un akta tehniskā izpilde vilšanos nesagādā.

Arī sieviete „Medniece” nepārtraukti tiecās pēc panākumiem, tanī skaitā vīriešu „medīšanā”. Lielāko tiesu viņas vada savus uzņēmumus un ir īstās biznesa lēdijas. Viņu ārējais izskats ir ideāls. Vienmēr zina, ko vēlās un ko grib sagaidīt no citiem. Viņu iemīļotākais ierocis – ass prāts, sarkastiska un neslēpta ironija. Arī pārliecība par sevi.

Lai cik tas nešķistu savādi, „Mednieku” iespējams uzveikt, demonstrējot viņam pretējas īpašības – vājumu izrādīšanu, bezpalīdzību, nespēju pretoties.

Ja „Medniekos” atpazini sevi, tad tavs ideālais mīļākais ir „Briedis” – iztapīgais partneris, kurš dievina savu objektu un ir gatavs cauru diennakti izpildīt tavas iegribas. Ar viņu nav īpašas nepieciešamības būt labestīgam, mīlīgam, pareizāk izsakoties, ar viņu vari būt dabīgi pats (pati), bez izlikšanās un pietēlošanas. Droši izvirza prasības, labo viņa kļūdas, uzstāj un pieprasa! Taču nepiemirsti viņu uzslavēt, jo tu taču to proti izdarīt labāk kā neviens cits. Tad partneris tevi mūžīgi dievinās.

 

„Mednieces” attiecības ar citu tipu vīriešiem

 

Nav izslēgts, ka kaut kur ārpus guļamistabas tavu uzmanību piesaistīs biklais un naivais partneris „Bērns”. Taču, tiklīdz pabūsi ar viņu vienatnē, jutīsies vīlusies – jo viņš nebūs „pāža pakalpiņš”! Drīzāk pats pieprasīs, lai tu viņu apkalpo un apmīļo. Bez tam viņu biedēs tavs valdonīgums un tiešums.

Ja gadījumā izvēlēsies partneri - „Vecāks”, tad jau iepazīšanās sākotnējā stadijā sapratīsi, ka attiecības lemtas neveiksmei. Tev nebūs pieņemama viņa pārāk aizbildnieciskā un iztapīgā attieksme. Tā būs pretēja tām, ko gaidi, jeb ko nevari pat ciest, kaut arī sākotnējā pievilkšanās var būt spēcīga, aizraujoša. Ja izvēlēsies „Mednieku”, šajās attiecībās nāksies cīnīties ne tikai par līdera pozīcijām, jo otrā plāna lomu tu nespēsi pieņemt.

 


2. grupa. Izlēmīgie intuīti – „Brieži”: Jeseņins, Hamlets, Balzaks un Džeks.

 

Vīrietis „Briedis” ir pretējs valdonīgajam „Medniekam”. Aizkustinošs, nespējīgs aizsargāt savu eksistenci, gatavs upurēties un labu sirdi. „Brieža” ideālā partnere – par sevi pārliecinātā, valdonīgā, kaislīgā “Medniece”, kura pati viņu izvēlēsies. Tādai blakus viņš kļūst padevīgs, cienīs viņu, gaidīs izrīkošanu un pavēles. „Briedis” spējīgs reizēm parādīt arī sava rakstura asumus, taču neapvainojas par tūlītējiem aizrādījumiem. Tādu partneri pietiek paņemt aiz rokas un vest sev līdz – viņš nesamulsīs, bet atpazīs tevī savu loloto.

Sieviete „Briedis” sapņo par stipras gribas vīrieti „Mednieku” – uzticamu un spēcīgu. Tādam blakus viņa spēs būt pati – dažkārt nevarīga, atkarīga no mīļotā cilvēka, sapņaina un nedaudz skumja. Sekss viņu starpā abiem pieņemams.

Ja sevi atpazini „Brieža” sievietē, tad tev der iegaumēt, ka tavs ideālais mīlnieks ir kategoriskais „Mednieks” – tas, kurš skaidri zina, kas, kad, un kā ar tevi rīkoties. Viņš nekavēs lieki laiku, neprasīs arī tavu atļauju, bet rīkosies. Vārdiski nemīl apspriest tēmas, kas skar intīmo tuvību, jo skaidri apzinās, ka darbs tikai tad nes augļus, ja rīkojas. Ja jūti, ka no partnera strāvo vīrišķība un spēks vārda tiešākā nozīmē, ja viņš uzstājīgi saspiež tavu roku, pievelkot pie sevis, un liek noprast, ka šonakt mājās tevi nepalaidīs, vari nešaubīties, ka pavadot nakti ar viņu nebūs jāskumst. Kaifu attiecības sakāpināsi, ja patēlosi nelielu pretošanos, kaut arī esi jau gatava viņam atdoties. Jo tev jāzina, ka viņa adrenalīns vairojas no sajūtām, ka viņš to dara gandrīz vai vardarbīgi.

 

„Brieža” attiecības ar cita tipa partneriem

 

Partneris „Vecāks” – tātad vīrietis - „Tēvs”, sieviete - „Māte”.

Vīrietis „Tēvs” sākotnēji var šķist īstais, taču viņa labestīgā un aizbildnieciskā attieksme nespēs tevi ilgstoši piesaistīt seksā. Tikai kā draugs – jā!

Vīrietis „Bērns” noteikti nebūs tas, kurš izrādīs iniciatīvu seksa priekšspēlē un rotaļās. Arī ārpus guļamistabas ar savu neuzkrītošo attieksmi nepiesaistīs tevi. Savukārt tavi pietiekami daudz valdzinošie elementi var būt par vājiem priekš viņa.

Ar sava tipa „Brieža” partneri tuvākas attiecības nav ieteicams pat uzsākt. Savstarpējās piekāpšanās, kuras tu neesi lūgusi, pārāk plašie žesti, kurus arī tu neesi gaidījusi, ar laiku krās tevī stresu. Jums kopā būs grūti savstarpēji atrisināt samilzušās problēmas, izrunāt un tās novērst.

 


3.grupa. Diskutētāji sensorie - „Vecāki”: „Tēvs” un „Māte”- Igo, Dimā, Štirlics un Gabēns.

 

Spēj  līdz sīkām niansēm sajust partnera ķermeni, uzkrājot pieredzi seksā, tādēļ interesanti gultā. Viņu ķermenis ir ļoti jūtīgs uz pieskārieniem. Necieš negaidītu vai nepatīkama cilvēka pieskaršanos. Kaut arī seksā ir iniciatori, tomēr tas nelīdzinās „Mednieku” iniciatīvai, jo „Vecāks” nedominē. Lielāko tiesu seksuālām attiecībām nav gadījuma raksturs, bet tās notiek abpusēju simpātiju, uzticēšanās gadījumā. Veicinošs faktors ir atklātas un siltas savstarpējās attiecības.

Vīrietis „Tēvs” – viņu interesē sievietes iekšējā pasaule. Viņam vari uzticēt savus noslēpumus, bailes un šaubas, jo viņš ne tikai palīdzēs tos atšķetināt, bet vienlaicīgi pratīs arī jūsmot par tevi. Viņš tev noticēs, ja viņu piesaistīsi patiesu jūtu vadīta. Ja arī esi bez pieredzes seksā, nebaidies, viņam tā ir. Viņš maz uzticas vārdiem, bet vairāk tam, ko „nolasīs” no tava ķermeņa.

Sieviete „Māte” – labestīgo spēku iemiesojums. Blakus viņai tev izzudīs bailes un šaubas. Viņas mājīgi iekārtotajā dzīvoklī tu iegūsi sirds mieru, arī fizisko apmierinājumu. Viņa arī ir starp tām, kura pati izvēlas vīrieti, tādu, kurā saskata labestību un arī gudrību. „Mātei” patīk vīrieši, kas bieži apmulst, nespēj paši iekārtot savu dzīvi un par sevi parūpēties. Viņa ātri ieviesīs kārtību tavas lietās, darbos un arī galvā. Viņa būs tavs balsts karjerā, uzvedinot uz pareizā ceļa, palīdzot kārtot sadzīviskos jautājumus, ar kuriem tu pats slikti tiec galā.

Ja sevi atpazini sievietē „Mātē”, tad iegaumē, ka tavs ideālais mīlnieks ir izsmalcināts, maigas dabas vīrietis „Bērns”. Viņš mīlestības vārdā spējīgs ziedot sevi. Tu saņemsi no viņa ilgstošus glāstus, cik vien vēlēsies. Tiklīdz tu pamanīsi uz sevi mērķētu, patiesu un labestīgu, pilnu mīlestības un dievināšanas skatu, tūlīt tev radīsies drosme viņam tuvoties. Tev der iegaumēt, ka iniciatīva būs tavās rokās!

 

„Mātes” attiecības ar cita tipa vīriešiem.

 

Tev pilnīgi nepieņemamas būs attiecības ar „Mednieka” tipa vīriešiem, jo tu pēc dabas neciet spiediena izdarīšanu, vardarbību, tanī skaitā arī seksā. Tev nav pieņemams pēkšņs uzbrukums un vardarbīga rīcība, jo tā tevi nenovedīs līdz intīmai tuvībai, bet izsauks pretēju reakciju. Visticamāk, tādā gadījumā tu piecelsies un aiziesi.

Bet „Brieža” tipa vīrieša lēnīgums, viņa nepārliecinošais skats un citas kaprīzes tev visdrīzāk šķitīs samākslotas. No viņu psiholoģiskām spēlēm tu baidies, jo pati viņas slikti izproti. Visticamāk, nepieļausi kaut ko tamlīdzīgu dzirdēt savā guļamistabā.

Vīrietis „Tēvs” visticamāk raisīs tevī sapratni, cieņu, siltas un draudzīgas attiecības, bet neradīs uzbudinājumu. Labāk ar viņu izvēlies tikai pafilozofēt, apspriest laika apstākļus, viņa panākumus vai neveiksmes darbā. Ar viņu viegli izdosies mājas labiekārtošanas darbi, kuros pat neradīsies domstarpības. Bet jūsu kopēji ierīkotā guļamistabā tev būs vēlēšanās tikai gulēt. Un visdrīzāk vienai. Tajā tev bieži nāksies atrunāties ar nogurumu, galvas sāpēm un citiem iemesliem, lai izvairītos no seksa. Bet tev tik ļoti nepatīk melot! Labāk nesarežģī dzīvi ar „Tēva” partneri! Paliekat tikai draugi! Jo sekss ir pilnīgi citas baudas!

 


4.grupa. Intuīti diskutētāji – „Bērni”: Robespjērs, Donkihots, Dostojevskis un Hakslijs.

 

Jūtīgi, viegli ievainojami, vaļsirdīgi, mīl dzīvot savās fantāzijās, apveltīti ar bagātu iztēli, taču nespējīgi patstāvīgi risināt ikdienas dzīves praktisko pusi, pārvarēt rutīnas darbus. Tikai kopā ar saderīgu partneri „Bērns” pieņemas prātā. Partneri viņi aizrauj un ieinteresē ar savu nevarīgumu un pozitīvo attieksmi pret dzīvi. Viņi spēj būt pakļāvīgi, labestīgi, cenšas uzlabot citiem garastāvokli, ja tiem klājas grūti. Citi viņus uzskata par diezgan lētticīgiem.

Vīrietis - „Bērns - Dēls” visbiežāk ar savu sapņu sievieti kautrējas uzsākt kontaktus, jo traucē viņa neizlēmīgums un bailes. Savās fantāzijās jau desmitiem reizes ir izdomājis, kā tas varētu notikt. Taču satiekoties, tālāk par komplimentiem un jūsmošanu tikt nespēj. Viņu nepieciešams uzmundrināt, iedvest ticību. Par viņu vajag rūpēties, izrādīt interesi, tad viņš kļūs pārliecināts par sevi. Primitīvam seksam drīzāk atradīs kādu agresīvāku partneri, kura savāks viņu. Tieši šī iemesla dēļ „Bērns” biežāk par citiem savu dzīvi saista ar nesaderīgu partneri.

Sieviete „Bērns – Meita” ir ļoti jūtīga. Viņu aizrauj mūzika, grāmatas, teātris, saules noriets, aizmirsti un pēkšņi atmiņā atausuši notikumi. „Meitai” ir liela vēlēšanās sarunāties, dalīties pieredzē, gūt padomu. Meklē tikai tādu partneri, kurš spēj viņu saprast un novērtēt. Tam jābūt vecākam par viņu, tātad „Vecāks”, kuram jau ir zināma dzīves pieredze. Viņai nepieciešams, lai to aprūpē un apgādā, uzvedina uz pareizā ceļa. Taču to viņa var pieņemt tikai no tāda partnera, kurš rīkojas maigi, taktiski un ar mīlestību. Kā neviena cita, viņa spējīga aizrauties ar to, kas svarīgs viņas vīrietim.

Ja „Meitas” tēlā tu atpazini sevi, tad ielāgo, ka tavs ideālākais partneris – mīļākais ir „Vecāks”, kurš droši stāv uz zemes, labi apzinās, ko vēlās no dzīves saņemt, un mierīgi virzās uz mērķi. Viņš ir uzticams, maigs, spējīgs sniegt visu, kas nepieciešams, lai tu spētu priecāties par dzīvi, izgreznotu to visās krāsās, emocionāli uzlādētu viņa stabilo, bet rimto dzīvi. Tuvāku kontaktu ar viņu panāksi, ja radīsi savstarpējo uzticību.


„Bērna” attiecības ar citu tipu vīriešiem

 

Ar vīrieti „Briedi” tev daudzos jautājumos izveidosies sapratne, taču dvēseliska piesaistīšanās var ātri pazust. Tad pazudīs arī sekss.

Kā lielāko daļu citu sieviešu, tā arī tevi neatstās vienaldzīgu partneris „Mednieks”, bet intīmā tuvībā diezin vai ielaidīsies. Visticamāk, viņš neiedziļināsies tavās problēmās, kā arī nepainteresēsies, vai tevi sekss apmierina.

Ar citu „Bērnu” attiecību sākums būs interesants un daudzsološs. Bet atceries, tikai sākums! Samērā drīz, pēc kopdzīves uzsākšanas, sajutīsi milzīgu diskomfortu. Tas tādēļ, ka divi bērni gaida vienu un to pašu –uzmanību un rūpēšanos, aizbildnieciskumu. Taču tu pat iedomāties nevari, kādu komfortu spējīgs katram no jums būtu sniegt partneris „Vecāks”! Jums abiem lielas grūtības sagādā ikdienas rutīna, it īpaši saimnieciskie darbi.


 

Pēcvārds

 

Ceru, ka tu saprati, ka gan kopdzīvē, gan seksā vissaderīgākie ir savas kvadras duāls vai aktivators. Mūsu psihes īpatnības, no kurām atkarīga psiholoģiskā saderība ar vistuvāko cilvēku, viskrasāk liek manīt tieši guļamistabā. Šobrīd to visprecīzāk atsedz socionika. Taču vienlaicīgi nepieciešams piebilst, lai arī cik ģeniāla ir ikviena zinātne, eksistē kaut kas vēl neaptverts, kas var apstrīdēt jebkuru uzvedības modeli. Mīlestība iespējama jebkurā tandēmā. Dažkārt tā rada brīnumus! Īpaši tikai seksuālajās attiecībās. Taču ja iet runa par kopdzīvi mūža garumā, kurā ļoti svarīga loma seksuālajām attiecībās, tad der padomāt, vai vajag saistīties kopdzīves attiecībās ar partneri, ar kuru nebūs nākotnes.

 

Saderības tabula

Mednieki

Brieži

2.kvadra

Maksims, Žukovs

2.kvadra

Hamlets, Jeseņins

3.kvadra

Napoleons, Draizers

3.kvadra

Balzaks, Džeks

Vecāki Bērni

1.kvadra

Dimā, Igo

1.kvadra

Donkihots, Robespjērs

4.kvadra

Štirlics, Gabēns

4.kvadra

Dostojevskis, Hakslijs

 

Raksts veidots pēc saita "www.lyubi.ru" materiāliem.