Par šovu "Precamies"

Vientulības problēma sabiedrībā joprojām nav atrisināta, lai arī interneta laikmets it kā ir devis plašākas iepazīšanās iespējas. Kaut arī šīs iespējas ir vilinošas, mūsu skatījumā viņas ir mānīgas, jo cilvēkiem šķietami liekas viegli atrast partneri. Taču īstenībā cilvēki, sēžot pie datora un čatojot, savu saderīgo nevar atrast.

Interneta vietnēs savu fotoattēlu var fotošopā izskaistināt , var sev piedēvēt nepiemītošas rakstura īpašības ar mērķi pietuvināt un savaldzināt partneri. Satiekoties atklājas, ka sarakste notikusi ar pavisam citu cilvēku un ka viss izskaistinātais nav ne tuvu patiesībai.

Biedrības "Socionika" e-pastā ienākušas vairākas vēstules no Saldū dzīvojošās Ivetas, Cēsīs dzīvojošās Jolantas, Limbažos dzīvojošā Aigara ar lūgumu komentēt pāru saderību šovā "Precamies". Diemžēl mēs neesam aktīvi šovu skatītāji, jo mums nav pieņemams, ka mediji sevis popularizēšanas un reitinga celšanas nolūkos cenšas savienot nesavienojamos. Bez astroloģijas sen jau ir atklātas daudz efektīvākas metodes saderīgus pāru savienošanai.

Zināms cilvēks mums paskaidroja, ka šova rīkotājus neinteresē pāru pozitīvu attiecību rezultāti, jo dalībnieku izvēles atbildība paliek katra ziņā. Neizvēlēšanās arī ir izvēle, kā teica šova vadītāja.

Mūsu pārdomu jautājums - vai kādreiz izņēmuma kārtā šovs nevarētu būt dalībnieku likteņiem labvēlīgs?

Bieži cilvēki tiešām nezina, kas viņiem saderīgs un kāds partneris viņu papildinās, kā izteicās 22.oktobra raidījumā Omārs (Robespjērs). Tādējādi šādi šovi visdrīzāk var veicināt pilnīgi nesaderīgu attiecību uzsākšanu, kas kārtējo reizi dragās divu cilvēku dzīvi.

Par šova vadītājiem.

"Precamies" ir Krievijas šova "Davai požeņimsja" atdarinājums. Atšķirība ir tikai vadošajā personālā. Krievijas šovu vada ne visai korektā Napoleone Larisa Guzejeva, turpretī Latvijas šova vadītāja ir Dimā Binnija Ārberga, kura mūsuprāt neatļausies tādas vulgaritātes un personas pazemošanas izpausmes kā Larisa Guzejeva.

Vispirms, jau mums nav saprotams Binnijas pašraksturojums "neglābjama romantiķe". Šāda īpašība nepiemīt nevienam no 16 tipiem, turklāt intuitīvie tipi ir vairāk tendēti uz romantismu nekā sensorā Binnija.

Speciāli noskatījāmies 19.oktobra un 22.oktobra raidījumus LNT kanālā. Pirmais mūsu iespaids - horoskopu kultūras propaganda. Šova autoritāte, astroloģe Māra Ošuroka, kādā intervijā uzdrošinās apgalvot, ka "no astrologu viedokļa pāru saderību vai nesaderību var pārbaudīt no paša sākuma". Astroloģijas ietekme šajā šovā patiešām ir dominējošais elements. Taču astroloģija ļoti mazā mērā attiecas uz pāru saderību, nemaz nerunājot par ilgstošas kopdzīves prognozēm.

Plaši tiek izmantota argumentācija dalībnieku simpātijām vai antipātijām, piesaistot kaut kādu planētu ietekmi bez loģiska pamatojuma. Pati astroloģe sapinas savos spriedumos.

Par šova norisi.

19.oktobra raidījumā galvenais varonis bija 47 gadīgais ārsts reanimatologs Jānis, pēc sociotipa Draizers, kurš, starp citu, ļoti maz atbilst Lauvas raksturojumam.

Viņam piedāvātas trīs orgkomitejas izvēlētas partneres: Līga (sociotips Maksima), Sandra (sociotips Napoleone), Kristīne (sociotips Hamleta).

Šova vadītājas ieteica Jānim izvēlēties Kristīni (Hamletu), taču viņa paša izvēle krita par labu Līgai (Maksimai). Jānim saderīgās Džeka un Balzaka tipa sievietes šajā šovā vispār nebija. Tādējādi bija jūtama pamatiecere - labāk dot iespēju atrast kaut kādu nekā nekādu. Vai tas ir risinājums tiem, kas pēc vairākkārtējās kļūdīšanās cer beidzot atrast īsto? Šajā gadījumā Jānim jau ir 47 gadi un viņam atliek aizvien mazākas iespējas atrast saderīgo.

Jāni un Līga, ja jums ir laimējies izlasīt šo rakstu, iesakām jums draudzīgi izšķirties, neuzsākot nopietni satuvoties!

Līga, jums patiešām bija iemesls jūsmot par savu duālu Kristīni, un jūs varat būt labas draudzenes! Meklējiet sev vīrieti no Hamletu vai Jeseņinu vidus, jo jums bija līdzi draudzene Jeseņina.

22.oktobra raidījumā galvenā varone 22 gadus vecā tumšmatainā Laura (Napoleone). Viņai piedāvāti trīs iespējamie partneri: Intars (Gabēns), Omārs (Robespjērs), Mārtiņš (Donkihots). Orgkomitejas ieteikums: Intars.

Priecājamies, ka Laura neizvēlējās nevienu, jo šajā šovā nebija viņas saderīgo (Balzaka un Džeka)!

Laura, tev ir pietiekoši daudz laika, lai meklētu un atrastu jau minētos saderīgos tipus.

Savdabīgu "odziņu" pamanījām Binnijas attieksmē. Omārs (Robespjērs) un Mārtiņš (Donkihots), par kuriem Binnija īpaši labi izteicās, ir vissaderīgākie partneri tieši viņai. Tas arī bija pamanāms no Binnijas mirdzošām acīm, nebaidoties aizstāvēt abus kutelīgā situācijā. Binnijas (Dimā) duālais ir Donkihots un aktivators Robespjērs.

Binnija! Cik mums zināms, Jūs taču pati esat vientuļa! Nebaidieties tuvoties šiem diviem kungiem. Kas zin, varbūt tas ir Jūsu liktenis?

Cienījamā Jolanta no Cēsīm! Diemžēl raidījumā, kurā piedalījās viens no trim puišiem no Cēsīm, bet mēs neatzīmējām viņu vārdus. Tur galvenā dalībniece bija tumšmataina jauniete ar oriģinālu frizūru, Napoleone. (Tas bija 12. vai 15.oktobra raidījumā, kas nav pieejami arhīvos.) Jauniete izvēlējās puisi no Cēsīm, kas pēc sociotipa ir Dostojevskis. Diemžēl šīs ir vissmagākās, revīzijas attiecības, kurās dziļākas attiecības labāk nemēģināt uzsākt.

Lasītāji! Nebaidieties sazināties ar mums, ja personīgi pazīstat kādu no šova dalībniekiem. Mēs patiešām spējam atklāt, kurš kuram ir saderīgs, kā arī dot padomus, kuri neliks vilties.