Ceturtās kvadras valoda

Kaut arī 4.kvadra ir aristokrātiska kvadra, kas īpaši labi pamanāms 4.kvadras pārstāvju manierēs, tās valoda nav nemaz tik smalka, kā varētu sagaidīt. Iepazīšanās fāze norit diezgan oficiāli un pieklājīgi, reizēm izvēršoties par rituālu un ceremoniju, taču pamazām attiecību partneris tiek pavilkts uz zoba ar smalkiem jokiem un pat neķītrībām. Taču, ja 2.kvadras neķītrības izskan diezgan brutāli, bet 3.kvadrā sulīgi un pārspīlēti, tad 4.kvadras neķītrības ir viegli pikantas un asprātīgas. Kā likums, citu kvadru pārstāvjiem 4.kvadras humoru lielākoties nesaprast.

Savā komunicēšanās veidā 4.kvadra ir diezgan tieša. Štirlics ar Gabēnu uzdod tiešus izzinošus jautājumus, Dostojevskis ar Haksliju tiešus ētiska rakstura salīdzinājumus. Un otrādi, Dostojevskis ar Haksliju piegādā vāji strukturētu informācijas gūzmu, bet Gabēns ar Štirlicu vāji saprastus attiecību jautājumus. Taču, līdzīgi kā Dostojevskis ar Haksliju alkst iegūt ticamu priekšstatu par lietu kārtību, tā Gabēns ar Štirlicu alkst iegūt informāciju par attiecībām. Vispārīgi, attieksme un attiecības kā pastāvīga sarunu tēma 4.kvadrā ir īpaši iecienīta, to pārrunā daudz aktīvāk nekā citās.

4.kvadra pievērš uzmanību apstākļu noskaidrošanai. Orientēta uz dzīvi ne tagad, bet nākotnē, un šeit, uz zemes, tā pievērš uzmanību jaunajai apstākļu maiņai un tās ietekmē maina savus plānus. Vienlaikus 4.kvadra uztur un saglabā iegūtās vērtības, tai skaitā materiālos labumus, un ir noskaņota pavairot to vērtību nākotnē. 4.kvadras pārstāvji vēlas ieraudzīt vides un notikumu labvēlīgu attīstību.

4.kvadrai savstarpējā komunikācijā nav pieņemami tādi paņēmieni kā dižošanās ar savu patiesību, personīgas iniciatīvas parādīšana apkārtējās dzīves telpas un apstākļu maiņā.

4.kvadra strādā, lai nopelnītu laiku atpūtai un komfortam. Tāda ir šīs kvadras gadalaika - ziemas - nozīme. 4.kvadrā tiek ņemts vērā partnera fiziskais stāvoklis, partneris pēc aktivitātēm tiek rosināts atslābt un atpūsties. Pārmērīga fiziskā aktivitāte tiek nosodīta kā bezjēdzīga, nelietderīga, veselībai bīstama. Spriedzes ierosināšana, kurināšana, aizmuguriska pretdarbība, šeit netiek pieļauta un visiem spēkiem apkarota. Nelūgtu padomu devējs var tikt novērtēts kā neinteresants vai uzbāzīgs.

Šajā kvadrā ir cieņā senlietas, kas ieraugāms ne tikai apģērbā, bet arī dzīvokļa interjēra iekārtojumā. Tāds ir 4.kvadras psiholoģiskais vecums - senatne, jo samērā agri šīs kvadras pārstāvji uz vienaudžu fona parādās kā daudz vairāk nobriedušas personības.

Katrai kvadrai ir savs komplekss. 4.kvadrai - tas ir "aplauzto spārnu komplekss". Šīs kvadras pārstāvji tiecas pēc darbības lauku paplašināšanas, cenšoties maksimāli izmantot savu potenciālu, un pārdzīvo, kad viņu centienus apstādina. Tāda ir šī kompleksa būtība.

Lietas, kuras nav pieņemamas saskarsmē ar 4.kvadras pārstāvjiem:

  • Tiesību uz pilnveidošanos apstrīdēšana;
  • Spēju un talantu noliegšana;
  • Profesionālā pārākuma apstrīdēšana;
  • Tiesību uz savu ieceru īstenošanu apšaubīšana;
  • Aizliegums lepoties ar saviem panākumiem.