Fiļs un Zāmule - kārtējais šķiršanās jampadracis

 

 

Pārsteidzoši īsa laulība!

Socioniķu aprindās tas tika prognozēts jau brīdī, kad sabiedrībā izskanēja ziņa par Oļega jauno aizraušanos. Diemžēl Oļega izvēle bija kļūdaina, no vienas nesaderīgas sievas pie citas – vēl nesaderīgākas.

Pēc laulības dzīves noturības prognozēm nav jādodas pie zīlnieka, atliek kaut nedaudz piesavināt socionikas zināšanas, un noskaidrojot savu un partnera socionisko tipu, ieskatīties saderības tabulā.

                           

 

Kā parasti, analizējam katru partneri atsevišķi.

 

Oļega panākumu atslēga – viņam piemīt spēcīga loģiskā domāšana, ko dēvē par lietišķo loģiku. Veiksmīgs resursu sadalē, riska aprēķinos un noturībā, stratēģijas veidošanā. Piemīt talants veidot produktīvu profesionāļu komandu.

Šāda cilvēka dzīve jēgu iegūst tad, ja viņš ir, atradis vietu sabiedrībā, ja viss, ko viņš dara, nes rezultātus. Ātri pamana apdraudējumus, nepilnības, un spēj ar savu komandu tās novērst īsā laikā. Un ja blakus ir saderīga partnere.

 

Oļega vājā jeb infantilā puse – kaut arī saskarsmē raksturojas ar dabiskumu, dzīvesprieku, bet ļoti vāji atšķir savas emocionālās izjūtas, savu patieso attieksmi pret sievieti. Jūtu ķīmija viņam sveša. Viņš nespēj novērtēt jūtu patiesumu, izvēlē vairāk ietekmējas no sievietes tēla, un bieži iekrīt pilnīgi nesaderīgos valgos.

Šāds ļoti īss raksturojums atbilst Oļegam, kā Džeka tipam vai ekstraverti intuitīvam loģiskam, kurš piederīgs trešajai kvadrai. Tikai šīs kvadras ētiskās sievietes – duālā Draizere un aktivatore Napoleone spēj dot patiesu atbalstu Džeka attiecību meklējuma maldos.

Ja Džeks atradis saderīgo sievieti sev blakus, viņu nevar nosaukt nedz par rupju, nedz valdonīgu. Katrs cilvēks ar nesaderīgu partneri sev blakus, var kļūt rupjš, nesavaldīgs un neatbilstoši bravurīgs. Džekam blakus vajadzīga sieviete ar izsmalcinātu gaumi, kura prot nest tērpu, par kuru neviens nevarēs iebilst, ka dārgie tērpi uz viņas auguma izskatās smieklīgi.

 

Oļega īslaicīgā sieva Santa Zāmule

                  foto liecina par intuīciju - N

 

Neskaitās laba gaume lasīt sabiedriskās vietnēs ievietotos komentārus, taču dažkārt tajos pamanāma sabiedrības tendence vērtējums par cilvēku.

Sabiedrība Zāmuli izvērtē kā sievieti, kura:

neviena kleita nesēž uz viņas auguma un viņas vecumā ar tādu statusu nēsāt mini ir drusku par traku.

Labs ir sakāmvārds - ģērb mērkaķi, cik koši gribi, tas tik un tā paliks tikai mērkaķis. Lai "nestu" dārgas lietas, sieviete jābūt skaistai, ar stāju, šarmantai.

 

 vērojamas vīrišķās iezīmes

Šādas replikas izskan gandrīz katrā rindkopā. Socionikas metodes tērpu izvērtēšanā skan saudzīgāk, jo jāmin motivācija. Izvērtējot Zāmules socionisko tipu, skaidri pamanāmas viņas vīrišķās iezīmes. Socionikā pastāv sadalījums – vīrišķās un sievišķās iezīmes tipos. Santa pieder pie vīrišķā tipa sievietēm, jeb Donkihotes tips. Arī viņai, tāpat kā Oļegam ir vāja sensorā, vai stila izjūtas iezīme. Uzģērbjot izteikti sievišķo apģērbu, Donkihote visdrīzāk neprot viņu nest, kā tautā tiek teikts.

 

Tāpat kā Oļegam, arī Santai kā Donkihotei ir spēcīga loģiskā domāšana, ko dēvē par sistēmas loģiku, stingras procedūras ievērošanas funkciju. Ar to izskaidrojama viņas tūlītējā ķeršanās pie sava biznesa izveides, bet ne ģimenes un attiecību nostiprināšanas. Viņas gadījumā partnera izvēli drīzāk var nosaukt par biznesa ideju īstenošanu.

Taču Donkihots ir vājš biznesmenis. Tas jau ir izskanējis sabiedriskās vietnēs, ka viņas nodibinātie vīna veikali darbojas ar lieliem zaudējumiem. Santas darbs žurnāla "Cosmopolitan" redaktores amatā bija viņai piemērots. Taču nav nosodāma vēlme pamēģināt sevi biznesā.

Un arī Donkihotei jeb Santai ētiskā funkcija ir vājā vieta viņas raksturā. Vēl vājāka viņai ir sensorā, jeb estētiskā (gaumes) funkcija.

Santa jeb Donkihota tips pieder pirmajai kvadrai. Lai papildinātu viņas vājās funkcijas, viņai blakus nepieciešams ētiski sensorais Dimā vai Igo no pirmās kvadras.

 

Pēc socionikas saderības tabulas Džekam ar Donkihoti ir tikai 6 komforta balles no iespējamām 45. Abi loģiskie intuitīvie tipi, kuriem trūkst papildinājuma ar sensorā un ētiskā tipa partneriem.

Starp citu, Santa ir ļoti līdzīga Ilvesa sievai Ievai arī Donkihotei.

                         

 

Tas bija iemesls tik drīzam laulības kraham.

Oļega iepriekšējā sieva Olga Orlova pēc socioniskā tipa visticamāk pieskaitāma Balzakai, arī loģiskā tipa sieviete. Kaut arī abi pieder trešajai kvadrai, taču spoguļa attiecības, kurās abi ir loģiskie, laulība nav noturīga.

                   

 

Vairāk par katru tipu un attiecībām starp viņiem lasiet grāmatā: Atrodi sevi!

Kā arī majaslpas sadaļā par raksturojumiem un attiecībām