Bez cenzūras: socioniķu viedoklis

Sabiedrībā lielākoties valda uzskati, kas liek mums uz noteiktu parādību skatīties caur noteiktiem šabloniem, izdarīt izvēles, dot slēdzienus, vērtējumus, pamatojoties uz normām vai standartiem, kuri ir saauguši kopā ar kultūru. Tie bieži tiek kultivēti caur masu mēdijiem un cilvēki tos pieņem nedomājot, uzliekot rozā brilles.

 

Piemēram, kāda ir ideāla sieviete, ideāls vīrietis? Kādai jābūt ideālai ģimenei? Kā un kam jāaudzina bērni? Vai cilvēki, kas līdz mūža galam nodzīvo vienā laulībā ir īpaši izredzēti? Vai tie, kas šķir laulību, pieskaitāmi nekulturāliem, nemācītiem, zemas morāles cilvēkiem?

Kas raksturo labu politiķi, iestādes vadītāju, labu pedagogu? Kas notiks tad, ja tauta ievēlēs kādu zināmu iecienītu cilvēku par valsts prezidentu, bet viņš nebūs spējīgs vadīt valsti? Ar kādam spējām vai rakstura īpašībām jābūt apveltītam cilvēkam, lai celtu valsts ekonomiku?

Kā jāģērbjas cilvēkiem? Vai pret visiem iespējams izturēties vienādi?

Vai motivācija labi nopelnīt ir pamatā sekmīgai karjeras izvēlei? Ko sabiedrībai un katram indivīdam atsevišķi dod šovi un konkursi? Vai iespējams celt pašvērtību un attīstīt savu personību vispusīgi? Šāda tipa jautājumu ir bezgala.

Socionika ir spējīga ieteikt izvairīties no šiem šabloniem, paskaidrot notiekošos procesus, un uzlūkot problēmas daudz objektīvāk, atradinot no rozā briļļu valkāšanas. Par to sīkāk stāstīts šajos rakstos.

1 Pulvera muca prezidenta pilī
2 Pārdomas par realitātes šoviem
3 Zināšanas spēs ārstēt dvēseles sāpes
4 Stāsti iz dzīves