Mūsu mājaslapas viesi!

                                                      

       Varbūt tā ir nejaušība, bet varbūt mērķtiecīga rīcība, ka esi iegriezies mūsu mājaslapā. Iespējams, tieši ar šodienu iestāsies nozīmīgs pavērsiens Tavā dzīvē. Jo tu būsi iepazinies ar kaut ko jaunu, lai izprastu sevi.

       Mēs esam gatavi un ieinteresēti ikvienam cilvēkam, kurš to vēlas, sniegt saturīgas atbildes par viņa raksturu, par talantiem un par savstarpējām attiecībām.

 

       Tiem, kas ir vēl šī ceļa sākumā, mēs vēlamies sniegt ieteikumus, kā uzsākt mācīties un kā noteikt socionisko tipu vispirms jau sev.

 

       Kā katrā mācībā, arī socionikas mācībstundas notiek ar pamatu apgūšanu, ar ābeces mācīšanos.

       Socioniku iemācīties būs vienkāršāk, kad radīsies izpratne par galvenajiem terminiem.

       Socionika kļūst interesanta tad, kad Tu būsi, atklājas savu socionisko tipu, turpmāk (sociotips) un izlasījis raksturojumu.  Dažiem cilvēkiem tas izdodas paša spēkiem, bet citi vēlas to noskaidrot pie speciālista, piesakot  konsultāciju.

 

       1. Vispirms ielūkojies sadaļā - Kas ir socionika?

       2. Turpat, Socionikas vārdnīcā, ir ievietota Ābece – tas ir zināšanu minimums, kas jāapgūst, lai virzītos tālāk. Sociotipa apzīmējums veidojas no četriem burtiem, kuru secība jāatrod, izlasot četru pāru aprakstus un atzīmējot katrā pārī tikai vienu pusi vai burtu.

       3. Socionikā ir četri galveno iezīmju pāri (dihotomas). Neviens cilvēks nespēj būt vienādi stiprs abās iezīmju pāra pusēs, tāpēc viena iezīmes pāra puse ir spēcīgāka.

 

        Tādējādi Socionikā:

a) introverts nevar izpausties tādā pašā veidā kā ekstraverts;

b) sensors neuztver pasauli tādā pašā veidā kā intuīts;

c) loģiskais pasauli neizprot tā kā ētiskais;

d) iracionālais nesasaista sevi ar lēmumiem tā kā racionālais.

       Turpinājumā saliec kopā no četriem pāriem iegūto dominējošās puses burtu uzrādītajā secībā! Tu būsi atradis sevi starp 16 tipiem,  un Tu iegūsi četru burtu kodu, kurš (tāpat kā asins grupa) dzīves laikā nemainās, piemēram - ESTJ. Tu varbūt gribēsi iebilst, ka šobrīd 30 gados es nu gan neesmu tāds, kāds biju 18. Jā, ta ir taisnība! Jo Tavs psihes modelis būs pildījies ar informāciju, Tu būsi ieguvis profesiju, būsi socializējies un piecsavinājis dažādas normas, kuras pieņemamas tikai Tev, un būsi guvis dzīves izpratni. Bet tavs raksturs - drīzāk psihes modelis nemainīsies.

       4. Tad  Sociotipu „MK” tabulā atrodi atbilstošu pseidonīmu – vēsturiskas personas vai varoņa vārdu. Šinī gadījumā tas ir Štirlics, tabulas pēdējā ailē parādās sociālais pseidonīms, kurš norāda tavu vietu dzīvē, tavu visspēcīgāko, iedzimto talantu. Bieži cilvēki paši to neapzinās. Tas bieži norāda profesionālo virzienu.

                                              

       Socioniķu vidū pseidonīmus ikdienā izmanto daudz biežāk, nekā četru burtu kodu, jo pseidonīms vieglāk paliek atmiņā. Turklāt neuzmanīgi samainot tikai vienu burtu, mainās tipa nosaukums. Arī sabiedrībā jau iegājušies pseidonīmi, vai sociālās lomas nosaukumiem. Piemēram, Balzaks labprāt sevi dēvē pat Kritiķi.

       Katram sociotipam ir sniegts raksturojums, ko var atrast sadaļā Raksturojumi un fotogalerija.

       Ja tavs tips noteikts pareizi, raksturojumam ir jāsakrīt vismaz pa 80%, pretējā gadījumā ieteicams pieteikt konsultāciju Biedrībā Socionika.

       5. Svarīgi ievērot, ka socionikā cilvēks nav testa rezultāts. Lai arī mūsu mājaslapā ir atrodami 3 dažādi testi, ne vienmēr tie dod pareizo rezultātu! Taču, ja vienādu rezultātu tu iegūsi visos 3 testos, visticamāk, tavs sociotips noteikts pareizi. Bet atbilstību un pārliecību gūsi, izlasot raksturojumu.

      6. Pieredze liecina, ka cilvēki bieži vēlamo uzskata par esošo un piekrīt pilnīgi cita tipa raksturojumam. Tas kaitēs pašam, jo nesniegs patieso ieteikumu nedz profesijas izvēlē, nedz partnera meklējumos. Tāpēc centies būt patiess!

       7. Tikai tad, ja sociotips ir noteikts pareizi, mēs iesakām spriest par savstarpējām attiecībām.

       Bieži vien cilvēki jauc vārdus konflikts un konflikta attiecības, socionikā tie ir divi dažādi termini. Konflikts var izraisīties starp jebkuriem diviem cilvēkiem, bet konflikta attiecībās gandrīz nav iespējams sasniegt harmoniju, sapratni un līdzsvaru.

 

       Nopietnākai socionikas apgūšanai visticamāk, ka Tu izvēlēsies iegādāties grāmatas, kuras redzamas attēlā. Vaicā grāmatu veikalos, vai biedrībā Socionika.

 

       Varbūt esi ievērojis, ka mājaslapā mēs esam uzsākuši apmācības arī psihosofijā, socioniku papildinošā zinātnē. Tieši psihosofija ir noteicošāka savstarpējo attiecību veidošanā un ietekmēšanā, kā arī iedzimto talantu izgaismošanā. Tā pastāsta par taviem enerģijas krājumiem dienas garumā, par Tavām materiālām vēlmēm.

 

                        

  

       Mūsu mājaslapas sekotāju un lasītāju skaitam ir tendence būt stabilam  un samērā nemainīgam, par ko mums prieks, ka cilvēki izlemj iegūt jaunas zināšanas. Socionika un psihosofija būs svarīgas nākotnes zinātnes!

       Piemēram, 2018.g jūnijā - 17683; jūlijā - 13348; augustā - 12296;

septembrī - 10973; oktobrī - 14829; novembrī - 15671; decembrī - 16681 apmeklētājs.   

 

       Atraksti mums, par kādām tēmām Tu vēlētos, lai mēs biežāk rakstītu mājaslapā - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu