Psihosofiskā Griba W - 2. kanālā

 

 

Griba 2. kanālā līdzinās kaučuka izturībai

Afanasjevs 2.W nodēvējis par "Muižnieku"

 

Kaučuks spējīgs izplesties tikai līdz noteiktai robežai. Psihotipi, kam griba ir otrajā kanālā, spēj būt lokani un enerģiski, viņus saista intereses dažādās jomās, pēta cilvēku motivāciju. Jomās, kurās jūtas zinoši un pārliecināti, rīkojas droši un neatlaidīgi. Dažkārt neizvērtē veicamo darbu lietderību.

Otrā Griba vienmēr ir pārliecināta par - „pareizi”, „nepareizi”, „labi, slikti”, šīs sajūtas tai diktē iekšējā intuīcija, tās nav iemācītas. 2.W vienmēr sevi sajūt blakus citiem cilvēkiem - kad jāpalīdz, jāpaskaidro, un apzinās, ka kopībā darbi veiksies raitāk. 2.W patīk dot, dažkārt citus aizstāv vairāk kā sevi. Daudzās situācijās viņa ir nepacietīga un nespēj piekāpties. Nenovērtē savu izturību, bieži uzņemas vairāk, kā spēj paveikt. Tikai ar laiku 2.W cilvēks saprot, ka sevi nav pratis saudzēt. Bieži neatskārš kas viņam vajadzīgs. Saprot arī to, ka dodot, pretī nav saņēmis. Tas rada iekšējas pretrunas, ka dažkārt ir vēlme norobežoties no cilvēkiem. Pats cilvēks neizprot savas norobežošanās vēlmi – vai varbūt lai atgūtu spēkus, vai varbūt lai pārdomātu savu rīcību. Turpmāk tik un tā nepārstāj sevi ziedot citiem.

Cilvēks ar 2. Gribu ir vājš psihologs. Viņš nav ziņkārīgs, viņam piemīt vienkāršība, atklātums, uzticēšanas citiem. Dažkārt viņš tiek uztverts kā vāja rakstura mīkstčaulīgs cilvēks. Taču šis skatījums ir mānīgs. Parasti viņš ir pārāk taisnprātīgs, paņems to, kas viņam pienākas.

Rezumē par 2. Gribu:

 • uzmanīga savstarpējās attiecībās;
 • pamana atkāpšanās nepieciešamību, vēlmju maiņas;
 • sabiedriska un spējīga deleģēt atbildību;
 • nešaubīgi dot, nesaņemot pretī;
 • nedala sabiedrību, bet ar visiem izturas vienādi;
 • netiecas gūt slavu, viņai, nepieciešams realizēties;
 • pēta cilvēku motivāciju; iet uz kompromisu;
 • vāji izjūt savas vēlmes, tiecas pildīt citu vēlmes;
 • pārlieku pretimnākoša cilvēkiem – bet nepiemīt psihologa talants;
 • ārēji izpaužas vāja cilvēka ieskats, taču vienmēr paņems to, kas pienākas;
 • nav raksturīga lamuvārdu lietošana.