Superego - nogurdināšanas attiecības

 

Daudzi lasītāji ir vēlējušies uzzināt īsu un konkrētu starptipu attiecību skaidrojumu, ko izdarījām, cerot, ka lasītājs vieglāk sapratīs to būtību.

Komfortu starp partneriem iespējams noteikt nosacītās ballēs. Tabulā  par pamatu ņemtas T. Filatovas baļļu korekcijas. Savukārt pēc  savas pieredzes un vērojumiem, uzlabojumus veikusi biedrība Socionika (V.L. Miķelsone un E. Krūmholcs).

Savstarpējās attiecībās saskaesme parādījušies mīnusi, tas nozīmē, ka tās jau tiek dēvētas par diskomfortablām.

 

 

Superego attiecību pāri:

Donkihots - Napoleons,

Dimā - Balzaks,

Igo - Džeks,

Robespjērs - Draizers,

Hamlets - Štirlics,

Maksims - Dostojevskis,

Žukovs - Hakslijs,

Jeseņins - Gabēns

 

       Igors Kaļinausks superego attiecības dēvē par antipapildinošām jeb antiduālām attiecībām.

       Viss, ko es negribu, nevēlos, jeb no kā es baidos, vai arī par ko es klusībā domāju, ko vēlētos piepildīt, paveikt -  ir tās sajūtas, kuras rodas šajās superego partneru attiecībās. Viņas var arī nosaukt par zemapziņas apslēpto vēlmju piepildīšanas attiecībām.

       Attiecību sākumā partneris pievelk ar savu savdabīgo un atšķirīgo dzīves uztveri. Tiek apbrīnotas partnera iemaņas un prasmes, viņš vienlaicīgi šķiet valdzinošs, biedējošs, un tas neatstāj vienaldzīgu. Attiecības veidojas atturīgi, partneri pamazām iepatīkas viens otram. Katrs partnerī saskata daļu tās īpašības, kuras vēlētos attīstīt sevī.

       Ar interesi seko otra panākumiem un skaudīgi reaģē, ja otrs apsteidz. Attiec''ibām ieilgstos, tās jūtami sarežģījās.  Viens otru pamazām sāk uzskatīt par egoistu.

       Superego bieži ir aprēķina attiecības, kuras veidojas materiālo apsvērumu dēļ. Attiecību sākumā partneri rūpējas par otru, bet vēlāk saprot, ka partnerim nevar uzticēties, jo intereses un mērķi ir dažādi. Šajās attiecībās notiek nepārtraukta izskaidrošanās.

 

Ieteikumi par savstarpējo saderību tikai pēc socionikas metodes jau ir novecojuši. Zinātne joprojām turpina attīstīties, talkā nākusi psihosofija, kura papildina socioniku. Tas nozīmē, ka katram socioniskajam tipam ir 24 psihosofiskie apakštipi, tādēļ savstarpējā saderībā ļoti nozīmīgu lomu spēle tieši psihosofiskais tips.

 

 

Vairāk par savstarpējām attiecībām uzzināsi, lasot V.L. Miķelsones grāmatu: Atrodi sevi! Tajā ietverta arī psihosofija. 

Savukārt par psihosofijas tipiem un attiecībām starp tiem vari izlasīt V.L. Miķelsones grāmatā: Izdzīvot mūžu saskanīgi!