Superego attiecības

 

 

Superego attiecību partneri:

Donkihots - Napoleons, Dimā - Balzaks, Igo - Džeks, Robespjērs - Draizers

Hamlets - Štirlics, Maksims - Dostojevskis, Žukovs - Hakslijs, Jeseņins - Gabēns

 

Igors Kaļinausks superego attiecības dēvē par antipapildinošām jeb antiduālām attiecībām.

Viss, ko es negribu, nevēlos, jeb no kā es baidos, vai arī par ko es klusībā domāju, ka vēlētos piepildīt, paveikt ir tās sajūtas, kuras rodas šajās superego partneru attiecībās. Viņas var arī nosaukt par zemapziņas apslēpto vēlmju piepildīšanas attiecībām.

Attiecību sākumā partneris pievelk ar savdabīgo un atšķirīgo dzīves uztveri. Tiek apbrīnotas partnera iemaņas un prasmes, viņš vienlaicīgi šķiet valdzinošs un biedējošs, un tas neatstāj vienaldzīgu. Attiecības veidojas atturīgi, partneri pamazām iepatīkas viens otram. Katrs saskata otrā tās īpašības, kuras vēlētos attīstīt sevī. Ar interesi seko otra panākumiem un slimīgi reaģē, ja otrs apsteidz. Jo ilgāk attiecības turpinās, jo kļūst sarežģītākas. Viens otru pamazām sāk uzskatīt par egoistu. Superego bieži ir aprēķina attiecības, kuras izveidotas materiālo apsvērumu dēļ. Attiecību sākumā partneri rūpējas par otru, bet vēlāk saprot, ka partnerim nevar uzticēties, jo intereses un mērķi ir dažādi. Šajās attiecībās notiek nepārtraukta izskaidrošanās.

 

Vairāk par starptipu attiecībām lasiet Veltas Līvijas Miķelsones grāmatā: Atrodi sevi!